Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

První velká role Marie Logojdové přišla ještě během studií na DAMU. Tam se nakonec přihlásila i přes nelibost jejích rodičů. Co dnes Marie Logojdová dělá a jak se změnila?

Rodačka z Prahy Marie Logojdová v březnu oslavila významné životní jubileum, a to 70. narozeniny. Láska k divadlu se u ní objevila již v dětství a nejdříve se toužila stát baletkou, což její rodiče odmítali, a tak to zkusila v roce 1972 na DAMU. Že by dcera byla divadelní herečkou je také nenadchlo, ale ona si svůj záměr prosadila. Na zkoušky se pečlivě připravovala, a to se jí vyplatilo.

O čtyři roky později úspěšně absolvovala a poté zamířila do Divadla Petra Bezruče v Ostravě. Když jí v roce 1982 nabídli stálé místo, neváhala a s radostí ho přijala. Po čase přešla do Státního divadla v Ostravě, které se v roce 1995 přejmenovalo na Národní divadlo moravskoslezské. Zde působí dodnes a za tu dobu ztvárnila nespočet skvělých rolí. Stala se natolik oblíbenou i mezi kolegy, že jí nikdo neřekne jinak než Maruška. Tuto sezónu hraje ve třech hrách, a to Něco pro lidi (hospodská), Revizor (žena Luky), Višňový sad (Charlotta, guvernantka).

Působení v Ostravě jí sice přineslo spoustu krásných rolí v divadle, ale o to méně se objevila před kamerou. Její první role přišla, když si ji ještě jako mladou studentku DAMU režisér František Vláčil vybral pro roli dívky Markéty ve snímku Dým bramborové natě z roku 1976. Občas si ale od divadla odskočí k nějaké filmové či seriálové roli, v posledních letech to bylo například v seriálu Reportérka z roku 2015 a filmech Díra u Hanušovic (2014) či letošní premiérový snímek Tři Tygři ve filmu: JACKPOT.

Své získané zkušenosti v oboru herectví předává budoucím hercům na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Ani po sedmdesátce ji neopouští energie a je vždy pozitivně naladěná.

 

Dým bramborové natě můžete zhlédnout na ČT2 v neděli 4. září od 9:05.

Zdroje: ndm.cz, csfd.cz, fdb.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA