Westernový snímek Vinnetou měl premiéru v roce 1963, tedy již před neskutečnými 57 lety. Přesto je divácky stále oblíbený a vysílaný opakovaně každý rok. Vinnetoua si zahrál francouzský herec Pierre Brice, který zemřel před pěti lety ve věku 86 let. Old Shatterhanda si zahrál americký herec Lex Barker, který zemřel již v roce 1973, tři dny po svých 54. narozeninách. Nšo-či, krásnou sestru náčelníka Apačů Vinnetoua, si zahrála tehdy třiadvacetiletá Marie Versini. Jak dnes vypadá a co dělá, se dočtete v našem článku.

Francouzská herečka Marie Versini se narodila 10. srpna 1940 v Paříži. Od dětství se věnovala tanci i herectví. V sedmnácti letech se stala nejmladší členkou divadla Comedie Francaise. Mluví italsky, anglicky, francouzsky a německy a proto získávala obsazení i v zahraničních filmech.

V roce 1956 měla úspěšný debut ve filmu Mitsou a první větší roli získala o dva roky později v A Tale of Two Cities. Úspěch zaznamenala právě díky krásné Nšo-či, což byla i její životní role. Další známé filmy, ve kterých si zahrála, jsou například Žut, V říši Stříbrného lva, Old Firehand a další. Její filmografie čítá 33 filmů. V roce 1984 se objevila před kamerou naposledy.

Vinnetou (1963), FOTO: FTV Prima

Roku 1974 se provdala za o 22 let staršího režiséra a scenáristu Pierra Vialetta. Právě kvůli němu v roce 1984 opustila svět showbyznysu, aby se o něj mohla starat. Její manžel zemřel v roce 2013 ve věku 94 let. Napsala také autobiografickou knihu Byla jsem Vinnetouovou sestrou. 

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz