Od premiéry filmu Metráček režiséra Josefa Pinkavy uplynulo bezmála již neuvěřitelných 50 let. Tehdy sedmnáctiletá Markéta Světlíková získala hlavní roli Jitky Pažoutové. O pár let později ještě získala vedlejší roli ve snímku Holka na zabití. Před kamerou však od konce devadesátých let nepůsobí. Co dnes bývalá herečka dělá a jak se za ta léta změnila?

Markéta Světlíková se narodila 16. ledna 1955 a proslavila se díky roli Jitky Pažoutové v Metráčku. Za tu v roce 1972 získala ocenění Malé zlaté slunce. Následovala menší role po boku Dagmar Havlové (tehdy Veškrnové) v oblíbeném filmu Holka na zabití (1975). Nadále získávala menší role, například ve filmech Parta hic (1976), Dávka světových parametrů (1979), Kam, pánové, kam jdete? (1987), Čas sluhů (1989), Čarodějky z předměstí (1990) a její poslední filmová role byla v roce 1999 v televizním filmu Dámě kord nesluší?

Úspěšně ukončila studium hudebně-dramatického oddělení Státní konzervatoře v Praze. Získala angažmá v divadlech v Hradci Králové, Kolíně i Příbrami, ale také působila v pražském Semaforu. Na začátku devadesátých let založila a také vedla Divadlo dětí na Malé Straně v Praze. Také se vrátila ke studiím a na DAMU vystudovala výchovnou dramatiku.

Jako herečka tedy nepůsobí již více než 20 let, ale věnuje se režii divadelních her a také pracuje jako pedagog. V divadelním souboru DOVEDA Sloupnice režíruje hry Král k sežrání, Smrtí to nekončí, Soudce jako břitva, Alelujá, dobří lidé a Peklo s.r.o.

Je nám ctí, že si paní Markéta Světlíková vybrala pobyt právě u nás v penzionu Neptun 🧡Kdo jste viděl film Metráček,poznáte v ní hlavní postavu Jitku?🤗

Posted by Penzion Neptun Třeboň on Monday, October 21, 2019

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz