Nová posila v zábavném pořadu Inkognito je zpěvačka Marta Jandová, která ukáže své „hádací“ schopnosti koncem října. O zábavu opět nebude nouze a jak to Martě půjde, si můžete pustit 28. října ve 21.35 v televizi Prima. Na koho se těšila, jaké je podle ní povolání snů, čím chtěla jako malá být a mnohé další, se dočtete v našem článku.

Marta Jandová a Ondřej Gregor Brzobohatý, FOTO: Distribuce FTV Prima

Marto, jak vám zatím hádání jde? Jste v něm úspěšná?

Musím si na to malinko zvyknout. V tomto typu her bývám většinou docela dobrá, třeba když se hádají jména apod. Tam se ale člověk může ptát tisíckrát. Hádání obecně mě hodně baví. Když třeba hrajeme s manželem Aktivity, tak jsme moc dobrý tým. Tady se ale musím přiznat, že jsem mezi kluky takový zelenáč, začátečník, který si své názory musí prosazovat. A upřímně – zatím jsem docela pohořela.

Dá se podle vás povolání odhadnout na první pohled?

Ten první pohled je podle mě úplně matoucí. Někdo je archeolog, a přitom působí jako řezník nebo kadeřník. Navíc do televize se lidé vždycky oblečou jinak, než chodí normálně. Víc se „načančají“. Zkrátka na první pohled se to podle mě říct nedá. Kolikrát mě překvapí, když jdu do školy pro dceru, jak vypadají některé paní učitelky. Nikdy bych jim tuto profesi nehádala.

Na koho z kolegů jste se nejvíc těšila? Koho třeba znáte nejdéle?

Těžko se na to odpovídá. S Jakubem se znám velmi dobře z show Česko Slovensko má talent, s Ondrou jsem kdysi točila seriál a Libora znám snad tisíc let. Nejméně znám asi Miloše Pokorného. Možná o to víc jsem se na něho těšila. Jsem moc ráda, že mě vzali do party.

Komu podle vás jde nejvíc hádání, kdo má největší úspěšnost?

Já si myslím, že všem. Je vidět, že jsou v tom kluci už zběhlí. Kuba s Milošem jsou hodně propojení, Ondra zase dává někdy velice záludné otázky, které nás často navedou. Je to týmová práce. Každý má jiný nápad a pohled jiným směrem.

Někdy se stane, že hned zpočátku jdete při hádání profese správným směrem, pak něco naťuknete a chybně vás to odvede jinam…

Mám někdy pocit, že bych těch pokusů potřebovala víc. Že bych potřebovala ještě šest dalších malých NE, nad rámec těch dvanácti. Zkrátka mít možnost se víc optat na detaily – např. zda je to ten či onen průmysl. Na takovéto velké hádání je těch dvanáct NE občas opravdu málo.

Jak by podle vás mělo vypadat povolání snů?

Povolání snů je každé povolání, které člověka baví. Každé povolání, která ho dělá šťastným. Nežijeme proto, abychom pracovali. Pracujeme proto, abychom žili. Navíc když nás to, co děláme, baví, jsme i produktivnější.

Čím byste byla, kdybyste se nevěnovala své profesi?

Možná bych byla tlumočnicí. Strašně mě totiž baví jazyky. Také mám ráda lidi a baví mě si s nimi povídat. V době covidu jsem chvíli přemýšlela nad tím, co bych mohla dělat jiného, a říkala jsem si, že bych klidně pracovala na recepci v hotelu. Nebo v kavárně. Taky ráda organizuju věci a akce. Takže bych si třeba mohla otevřít agenturu, která by organizovala svatby.

A čím jste chtěla být, když jste byla malá?

Zpěvačka, zvěrolékařka nebo provazochodkyně.

Proč zrovna provazochodkyně?

Moje maminka byla tanečnice a účinkovala také ve varieté, kam jsem s ní často chodila. Hrozně mě to bavilo. Seděla jsem v zákulisí a pozorovala tanečnice a kouzelníky. A byla tam také provazochodkyně, které měla krásný lesklý kostým a síťované punčocháče – a já jsem z ní byla úplně u vytržení!

Chtěla byste si nějaké povolání ozkoušet?

Určitě celou řadu povolání – ráda bych se coby archeoložka dotýkala starých věcí, také musí být zajímavé třeba povolání hypnotizérky. A spousta dalších povolání.

S jakým nejbizarnějším povoláním jste se na natáčení Inkognita setkala?

Hádali jsme povolání jednoho pána, který je pracovníkem pohřebního ústavu. Vím, že je to velmi potřebná práce, ale setkat se takhle tváří v tvář s někým, kdo balzamuje zesnulé, bylo poměrně zajímavé.

Marta Jandová a Kristýna Leichtová
Marta Jandová a Kristýna Leichtová v Inkognito, FOTO: Distribuce FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA