Minulou neděli nám MCU v čele s Kevinem Feigem konečně prozradilo hlavní plány, budoucí filmy i seriály 4. fáze Marvelovského Univerza. Tak nějak už jsme věděli, že se dočkáme filmu The Eternals. Víme však o koho se vůbec jedná?

Eternalové nebo také Věční, jsou prastará stvoření, takřka nesmrtelní a neobyčejně silní. Jsou to cestovatelé a objevitelé celého vesmíru, kteří procházeli planetami a vytvářeli na každé z nich nový život. Jejich příběh je často spojován s řeckou mytologií. Jejími odvěkými a úhlavními nepřáteli jsou pak Devianti, kteří jsou oproti takřka dokonalým Eternalům geneticky nestabilní, oškliví a jejich jediným cílem je absolutní destrukce všeho živého. O tom, zda se s těmito záporáky setkáme i ve filmu zatím nevíme, jedinou potvrzenou informací je, že se děj filmu bude odehrávat na Zemi. A kdo je součástí Eternalů?

Thena

Zdroj: https://comicbook.com

Pochází z Olympie a je sestřenicí Thanose (ano, i on byl dříve Eternal). Je velmi silná a nesmrtelná. Mezi její největší přednosti je perfektní zacházení s lukem, vytváření iluzí a schopnost lítat. Pro tuto roli byla obsazena slavná Angelina Jolie.

Ikaris

Zdroj: https://www.comicsbeat.com

20tisíc let starý, neuvěřitelně silný muž považován za vůdce celého týmu Eternals, což se možná prokáže i v samotném snímku. Rovněž umí vytvářet iluze a svou sílu čerpá až ze samotných základů celého vesmíru. Téro role se zhostí Richard Madden, jehož můžeme znát ze seriálu Game of Thrones.

Kingo

Zdroj: https://comicbook.com

Kingo pochází z Japonska ze 16. století během období Samurajů, tudíž disponuje právě zručností s katanou. Této role se zhostí Kumail Nanjiani, jehož jsme mohli vidět v seriálu Silicon Valley.

Ajak

Zdroj: https://screenrant.com

Dalším konkurentem a potencionálním hlavním vůdcem celého týmu je právě Ajak. Ajak zažil Trojskou válku ve 13. století a je uctíván ve Střední Americe. Je velmi nadaným bojovníkem. Této role se překvapivě zhostí neméně slavná herečka Salma Hayek.

Phastos

Zdroj: https://comicbook.com/

Phastos je oproti ostatním Eternalům trochu ústupnější, hodně melancholický a vůči válkám nevyhraněný, nejspíš se tedy dočkáme trochu jiného pohledu na tohoto poloboha a uvidíme, jak se ho jeho představitel Brian Tyree Henry (známý třeba ze seriálu This Is Us) zhostí.

Makkari

Zdroj: https://insidethemagic.net

Makkari dělá zajímavou už jenom fakt, že je hluchá. To rozšiřuje filmové produkci zcela nové a dosud neviděné možnosti, které mohou na velkém plátně vypadat opravdu zajímavě. Jinak se od této Eternalky očekává, že využije své technologické znalosti a bude vyrábět, svářet a strojit technologie, které jsme ještě neviděly. Role se zhostí Lauren Ridloff (The Walking Dead)

Gilgamesh

Zdroj: https://screenrant.com

Gilgamesh je postava, o které netušíme, co čekat. Od Eternalů byl vyloučen, neboť se mu nelíbilo, že je na stejné úrovni s lidmi, protože se cítil výjimečný (což se mu ani nedivíme). Následně se vrátil, ale stala se z něj poněkud černá ovce celé skupiny. Nenarážíme zde náhodou na záporáka celého filmu? Role se zhostí jeden z nejznámějších korejských herců, Don Lee.

Sprite

Zdroj: https://comicbook.com

Sprite budeme mít rádi určitě všichni. Je to taková svobodomyslná postavička, která si ráda utahuje jak z lidí, tak z Eternalů. Dokáže perfektně vyvolávat iluze, čímž dostává všechny okolo do směšných situací. V této roli očekáváme mladičkou Liu McHugh – i přesto, že v komiksovém provedením je tato postava mužská.

Snímek The Eternals se do kin dostane v listopadu příštím roce a podle obsazení se máme skutečně na co těšit!

zdroj: https://www.comicbookmovie.com, titulní obrázek: https://www.pinkvilla.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz