Vypadá to, že studio Disney uspořádalo Vánoce o pár dní dříve a fanouškům v rámci Disney Investor Day 2020 nadělilo pořádnou hromadu nových ukázek, oznámených filmů a také seriálů. Co se tedy do kin a na streamovací služby chystá v následujících letech? Je toho opravdu hodně.

Loki (2021)

Ačkoliv jsme se s legendárním antihrdinou Lokim rozloučili již na začátku Avengers: Infinity War, jeho příběh bude pokračovat dále i ve 4. fázi MCU – konkrétně skrze službu Disney plus (u nás prozatím nedostupnou). V nové plnohodnotné ukázce můžeme sledovat, jak starší verze Boha lsti a falši mizí i s Tesseractem někam do neznáma a tropí jednu neplechu za druhou. Kromě Toma Hiddlestona uvidíme i Owena Wilsona, Sashu Lane či Richarda E. Granta.

Loki bude mít celkem 6 epizod zhruba po jedné hodině, premiéra je stanovena na květen 2021. 

Falcon & The Winter Soldier (2021)

Dalším dlouho očekávaným seriálem je dobrodružství Falcona (Sam Wilson/ Anthony Mackie) a ,,Zimního vojáka“ Buckyho Barnese v podání Sebastiana Stana. I zde můžeme očekávat plno narážek na předchozí Avengers filmy, neboť se bude řešit především titul nového Kapitána Ameriky. Ten starší totiž prožil spokojený život po boku Peggy Carter a v současné MCU časové linii (rok 2023) tak musí symbolický štít uchopit jeho nástupce.

Vrátí se záporák Helmut Zemo (Daniel Brühl) či agentka Sharon Carter (Emily VanCamp). Rovněž uvidíme Wyatta Russella, který ztvární postavu U.S. Agenta. Premiéra mini-seriálu složeného taktéž ze 6 epizod hlásí datum 19.3. 2021. Zaujal Vás první oficiální trailer?

WandaVision (2021)

A u Disney plus ještě chvíli zůstaneme. Jak by to asi vypadalo, kdyby jedné z nejsilnějších postav v celém filmovém světě Marvelu přeskočilo a ona si vysnila pohodový retro-románek se zesnulým Androidem, který je schopen převést svou podobu na lidskou? Ano, nějak takto zní synopse k projektu WandaVision. Zhruba v 6 – 8 epizodách prozkoumáme mysl Wandy Maximoff (Scarlet Witch / Elizabeth Olsen), uvnitř které se mísí známky klidu a spokojenosti, avšak zároveň jakési nejistoty – Vision (Paul Bettany) byl totiž usmrcen rukou Thanose a to, co na první pohled připomíná humorný americký sitcom z 80. let se rázem obrátí v boj o vlastní vědomí a život – poznamenají tyto události Wandu natolik, aby přešla na stranu zla?

Projekt už nyní nabízí spoustu propagačních materiálů a plakátů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. Premiéra je stanovena na 15.1. 2021.

What If…? (2021)

Animovaná záležitost What If..? bude adaptací stejnojmenné komiksové série, kde se i nemožné stane skutečností – co kdyby místo Steva Rogerse dostala sérum Peggy Carter? Dokážete si představit krále T’challu v obleku Star Lorda? Nebo Kapitána Ameriku jako zombie? 10 epizodami nás bude provázet hlas Jeffreyho Wrighta, který ztvární roli The Watchera (vypravěče). Postavám, které již známe, pak propůjčí své hlasy originální herci z marvelovského filmového světa, což je příjemný odkaz. Seriál vypukne v létě 2021.

Ms. Marvel (2021)

První muslimská superhrdinka na televizních obrazovkách a v komiksové sérii vůbec – to je Ms. Marvel v podání Kamaly Khan. Otevřený pohled do zákulisí projektu nám byl prostřednictvím krátkého spotu také nově odprezentován, ohlasy převažují spíše pozitivní. Kevin Feige, tvůrčí prezident Marvelu poté doplnil, že mladá superhrdinka bude hostovat ve druhém díle Captain Marvel po boku Brie Larson.

Vše, co potřebujete vědět o chystaném seriálu naleznete ve článku ZDE.

I Am Groot 

Nyní už přejděme k projektům, o kterých jsme v rámci Disney Investor Day 2020 uslyšeli vůbec poprvé. I Am Groot je prvním z nich, nicméně kromě informace, že nás čeká spousta nových „neobvyklých“ postav a oficiálního loga, nevíme prakticky nic.

Můžeme tak pouze spekulovat, jestli série bude animovaná nebo hraná, zda-li se dočkáme více druhů humanoidní rostliny mluvící grootštinou či kdy dorazí první ukázka. Stále však hovoříme o streamovací službě Disney plus.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special (2022)

Strážci Galaxie se stali jednou z nejikoničtějších filmových sérií, které kdy Marvel vydal, a není divu – stylové humorné hlášky, perfektní herecké výkony a příjemný retro-soundtrack dopřál divákům ten opravdový kulturní zážitek. James Gunn si je masového zájmu samozřejmě vědom, a proto kromě plnohodnotného třetího pokračování už nyní chystá vánoční speciál.

Opět se ví jen špetka informací, například samotná premiéra – ta dorazí roku 2022 na streamovací službu Disney plus. Zase půjde o hranou záležitost, ale lidé tipují, že spíše než celovečerní snímek máme vyhlížet dvacetiminutový (třicetiminutový) kraťas odehrávající se v zimě. Více informací odhalí čas.

Marvel Studios: Legends (2021)

Ty nejzásadnější a nejdůležitější momenty z filmového univerza Marvelu – to je chystaný pořad Marvel Studios: Legends. Každá epizoda bude vždy mapovat cestu jednoho hrdiny napříč událostmi v časové linii MCU. První dva díly budou věnovány Wandě Maximoff a Visionovi se stopáží do jedné hodiny. Premiéra je stanovena na 8.1. 2021. 

MCU Fantastic Four

Komiksové seskupení čtveřice akčních hrdinů ve složení Mr. Fantastic, Invisible Woman, Human Torch a Thing bylo zfilmováno již dvakrát, a to pod křídly režiséra Tima Story (2005, 2007 – Silver Surfer) a Joshe Franka (2015). Ani v jednom zmíněném případě se však snímky nedočkaly uznání, protože tomu zkrátka něco chybělo.. něco jako rodina MCU.

Dlouho nad rebootem superhrdinské klasiky visely otazníky – nyní to máme oficiálně černé na bílém (nebo snad modré na černém?). Nový snímek, tentokráte skutečně pod značkou Marvel Cinematic Universe, zpracuje Jon Watts – ten režíroval filmy jako Spider-Man: Homecoming a Spider-Man: Far From Home, a tak zhruba tuší, jak do scénáře zakomponovat pohodový nádech vyladěné akce, humoru a taky emocí. Dáte rebootu třetí šanci?

Ant-Man and the Wasp: Quantumania 

Třetí díl Ant-Mana a Wasp ponese podtitul Quantumania a kromě Paula Rudda, Evangeline Lilly či Michaela Douglase se vrátí i režisér Peyton Reed. Nově také uvidíme Kathryn Newton v roli starší Cassie Lang a Jonathana Majorse jako záporáka Kanga Dobyvatele.

Premiéra pravděpodobně dorazí v roce 2023. Dorazíte na snímek do kina i Vy? Dejte nám vědět dole v komentářích!

Captain Marvel 2 (2022)

I přes různorodé recenze předchozího filmu se z Brie Larson stane opět Captain Marvel. Režii pokračování uchopí za pačesy nováček v oblasti kinematografie, Nia DaCosta a my můžeme očekávat návrat Teyonah Parris do role Monicy Rambeau – ta bude mimo jiné hostovat i v projektu WandaVision. Dále uvidíme Iman Vellani, o které zde byla řeč již dříve. Premiéra filmu dorazí 11.11. 2022.

Závěrem doplníme už jen pár aktualit k budoucím projektům:


V chystaném seriálu Hawkeye si hlavní hrdinku Kate Bishop stříhne čtyřiadvacetiletá Hailee Steinfeld. Produkce aktuálně běží, premiéra dorazí příští podzim.

Začíná se pracovat na hraném seriále Ironheart, který bude provázet příběh Riri Williams – ta využije svých technických znalostí, sestaví si vlastní oblek a jako hrdinka vyrazí vstříc hrozbám.

V procesu příprav je i projekt Armor Wars – toho se zúčastní herec Don Cheadle jako War Machine, příběh pak bude obsahovat možný scénář toho, co by se stalo, kdyby výzbroj Tonyho Starka padla do rukou skutečných nepřátel.

She-Hulk ztvární herečka Tatiana Maslany a fanoušci mohou očekávat návrat Marka Ruffala (Bruce Banner/ Hulk). Kevin Feige navnadil diváky i na účast vedlejších známých postav.

Secret Invasion – v tomto projektu opět uvidíme  (uslyšíme) Samuela L. Jacksona jako Nicka Furyho a Talose, vůdce Skrullů v podání Bena Mendelsohna. Premiéra bude na Disney plus.


FOTO: Disney/ Marvel Studios

Je třeba připomenout, že všechny tyto projekty jsou součástí 4. fáze MCU, nikoliv páté. Který z připravovaných filmů / seriálů vyhlížíte nejvíc? Dejte nám vědět níže do komentářů nebo na naši facebookovou stránku! O aktualitách Vás budeme i nadále informovat.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz