Ano, čtete správně. Být výjimečný a tak trochu kontroverzní je v dnešní době v módě a proto se v rámci začlenění do společnosti trhají filmová studia stále častěji a častěji o vytvoření charakterů s nejistou sexualitou. A podobně tomu je i u milovaného světa Marvelu.

Trend nedávné doby, kdy se filmy snaží přitáhnout nové diváky a tak trochu vzbudit větší dávku tolerance a zbortit společenské předsudky podsouváním postav s jinou sexuální orientací, barvou pleti či emancipací žen, je právě teď na svém totálním vrcholu a nejednomu obyčejnému fanouškovi už to přijde trochu otravné. Smutným příkladem může být například seriál Doctor Who, který se postupem času změnil ze sci-fi seriálu na politický agitační výplach hlásající mír mezi všemi lidmi jakéhokoliv charakteru – nicméně, v nové 12. sérii pevně věříme, že se vše změní!

Marvel Cinematic Universe v tomto rozhodně také nelení. Můžeme to vidět na snímku Black Panther režiséra Ryana Cooglera, kde bylo skoro celé herecké obsazení tmavé pleti či snímek z minulého roku Captain Marvel, který režírovala Anna Boden a který nám poprvé představil v hlavní roli superhrdinku. Již v tomto roce nás pak čeká týmovka Eternals od režisérky Chloé Zhao, kde se seznámíme s prvním homosexuálním párem v MCU a fanoušci nové streamovací stanice Disney+ už se určitě těší na seriál Ms. Marvel, kde se objeví první muslimská hrdinka Kamala Khan.

Embed from Getty Images

Teď to vypadá, že se v blížícím snímku dočkáme i transgender postavy. Kevin Feige, prezident Marvel Cinematic Universe, tuto informaci sám potvrdil v New Yorku při dotazu jednoho fanouška. Přímo na to odpověděl:

„Ano, určitě ano. A dočkáte se velmi brzo, už ve filmu, který zrovna natáčíme.“

Což je tedy hodně specifická informace, neboť nadcházejících filmů ve fázi 4 a 5 je opravdu mnoho – už zmiňované Eternals, Black Widow, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Guardians of the Galaxy Vol. 3, Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings, Thor: Love and Thunder, Ant-Man 3, Black Panther 2 či snad připravovaný Blade. Vybírat si je opravdu z čeho.

Líbí se vám možnost obsazení transgender postavy? Dejte nám vědět do komentářů!

zdroj: www.screenrant.com

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz