Nejasnostem s návazností jednotlivých filmů v Marvel Universe bude brzy konec! Marvel se chystá vydat oficiální časovou osu MCU.

 

Fanoušci Marvelu se letos v létě museli drbat na hlavě, když ve Spider-Man: Homecoming vyšlo najevo, že se odehrává 8 let po bitvě v New Yorku. První Avengers se zdánlivě odehrávají v květnu 2012, což by znamenalo, že Spider-Man: Homecoming (a Captain America: Civil War) se odehrává v roce 2020. To způsobilo všechen zmatek, protože se zdálo, že je časová osa Marvel Universa porušena.

Časová osa filmů byla často zmatečná. Mnoho filmů z první fáze se údajně stalo během jednoho týdne. Strážci Galaxie byli natočeni s odstupem tří let, ale události ve druhém dílu jsou jen několik měsíců po prvním. Nyní Marvel uvede věci na pravou míru. Kevin Feige (prezident Marvel Studios) pro Screen Rant potvrdil, že si jsou vědomi těchto problémů a budou se je snažit vyřešit.

„Celá tato debata nás povzbudila. Budeme vydávat oficiální časovou osu, nejsem si jistý kdy, nebo v jakém podání, ale vydáme ji. Pravděpodobně to bude vytištěné, budete to moci otevřít a podívat se. Postačí říci, že pouze v některých případech konkrétně uvádíme, jaký je aktuální rok, protože nikdy nechceme být svázaní určitým rokem. Myslím si, že lidé předpokládají, že kdykoliv je film vypuštěn, děj se odehrává ve stejném roce – to ovšem neplatí.“

Feige také řekl, že si vezme příklad ze Star Wars: „Mám rád časovou osu Star Wars s bitvou o Yavin, kde všechno je buď ‚Po bitvě‘ nebo ‚Před bitvou.‘ Počáteční bod pro nás bude Tony, když říká ‚Jsem Iron Man.‘ Takže všechno bude po letech nebo před lety – k bodu, z kterého vše začíná. Bude to vypadat skvěle.“

Pro ty, kteří chtějí mít přehled a nechtějí čekat, je zde zpracované video na toto téma.

Myslíte, že je dobrý krok vydat oficiální časovou osu?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz