Křišťálově zelené oči, roztomilé tváře a červená mašle ve vlasech – tak přesně v této podobě si nejspíš valná většina z nás pamatuje dvojici sester Olsenových. Slibně rozjetá herecká kariéra ani u jedné z nich dnes však nepokračuje. Jak herečky vypadají po 30 letech a čím se dnes živí?

Mary-Kate a Ashley Olsen se narodily 13.6. 1986 v sousedství Sherman Oaks ve státě Kalifornie, a to do početné rodiny čtyř dětí, dvou vlastních sourozenců (Trent, Elizabeth) a dvou nevlastních (Courtney Taylor, Jake). Elizabeth následovala dráhu starších sester a je také herečkou (Avengers, WandaVision).

Svou hereckou kariéru začaly Mary-Kate s Ashley již pár měsíců po narození, kdy byly obsazeny do populárního sitcomu Plný dům z roku 1987 v roli Michelle Tanner. Právě díky televiznímu projektu od Jeffreyho Stevena Franklina si dvojčata získala obdiv diváků po celém světě, a tak není divu, že se po tomto debutu nabídky jen a jen hrnuly.

V jejich šesti letech vznikla společnost Dualstar, která produkovala všechny filmy s populární dvojicí. Jmenujme například snímky Trable, trable, tuplem trable (1993), Malé dohazovačky (1995), Výlet do Paříže (1999) či Jeden den v New Yorku (2004). Sestry Olsenovy se tak do filmového průmyslu ponořily naplno. Navíc vznikl i jejich vlastní seriál Úžasná dobrodružství Mary-Kate a Ashley Olsen (1994-1997), kde protagonistky řešily nejrůznější záhady.

Poté, co si herečky dostatečně užily své filmové kariéry, se ve svých 21 letech dostaly do vedení společnosti Dualstar a zařadily se mezi nejbohatší herečky té doby. Začaly se naplno věnovat modelingu a navrhovat oblečení. Mary-Kate byla často nazývána jako „módní bezdomovkyně“, a to kvůli nošení nadměrně velkých svetrů, bund, velkých klobouků, slunečních brýlí a plandajících sukní.

Jako mladé podnikatelky založily módní značku The Row, která vyniká svým speciálním zaměřením na detaily a klasiku. Je určena spíše pro starší ženy. Značka se dostala i do největšího obchodního řetězce Walmart, kde zdobí dámské oddělení s oblečením.

A co dělají herečky dnes? Ashley Olsen se usídlila v Los Angeles, kde žije s umělcem Louisem Eisnerem. Mary-Kate s manželem Olivierem Sarkozym vychovává dvě děti z jeho prvního manželství. Obě sestry jsou i dnes zaneprázdněny módními kolekcemi, které se staly jejich největší vášní. Příští rok dvojčata oslaví své 34. narozeniny.

Poslední filmový projekt, kde jsme mohli vidět Mary-Kate Olsen, nese název Netvor (2011). Ashley ukončila hereckou kariéru snímkem Jeden den v New Yorku (2004) a od té doby se již na filmovém plátně nikdy neobjevila. Zároveň se jedná o poslední snímek, kde vidíme sestry hrát pohromadě.

Ashley a Mary-Kate Olsenovy dnes, FOTO: JOHN ANGELILLO / UPI / Profimedia
-reklama-
Podělte se o svůj názor: