Začne to obíháním nejrůznějších obchodů v listopadu, pokračuje nočním balením dárků, „aby to děti neviděly“, a pečením osmi druhů cukroví, aby každý z rodiny měl to své oblíbené a použila jste tchynin recept, který manžel vyžaduje. Někdy v mezičase stihnete všechny dětské besídky a výzdobu bytu a na Štědrý den padáte únavou na pohovku s myšlenkou na kupu špinavého nádobí a dvě rodinné oslavy v následujících dnech. Že přesně takhle vypadají vaše Vánoce? Nebojte, nejste v tom sama. Matky na tahu o Vánocích se ale rozhodly, že letos pojmou svátky „klidu a míru“ po svém.

Amy (Mila Kunisová), Kiki (Kristen Bellová) a Carla (Kathryn Hahnová) – tři přepracované a nedoceněné matky se o těchto Vánocích rozhodnou udělat to, co jim už léta chybí. Vánoce si prostě v klidu a bez stresu z přehnaných očekávání užít. Plány jim všem zkomplikují jejich matky. Amyin dům si do parády vezme její matka Jesse (Jay Hernandezová), která v něm i proti přání vlastní dcery hodlá uspořádat velkolepou vánoční oslavu s více než stovkou hostů.

Matky na tahu o Vánocích, FOTO: distr. FTV Prima

Kiki je zase na několik dnů přepadena svou matkou Sandy (Cheryl Hinesová), která je svojí dcerou doslova posedlá. A poprvé za dlouhá léta hodlá více času se svojí dcerou strávit i matka Jesse – Isis (Susan Sarandonová). Nebo to jen předstírá, aby ze své dcery vymámila peníze na sázení? Tyhle Vánoce zkrátka budou všechno, jen ne svátky klidu a míru, protože všechny dámy si to navzájem budou muset pěkně vyříkat.

Oddechový vánoční snímek, který byl natočen jako pokračování Matek na tahu a uveden do kin jen patnáct měsíců po něm, nabízí hvězdné obsazení. Susan Sarandonová, Jay Hernandezová a Cheryl Hinesová by si navíc své role „matek matek“ mohly v blízké době zopakovat. Loni totiž bylo oznámeno, že se připravuje třetí pokračování, tentokrát právě s o generaci staršími matkami.

Film Matky na tahu o Vánocích mohou diváci sledovat na Štědrý den ve 22:05 na Primě.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz