V létě se na obrazovky televize Nova vrátil původní český sitcom Comeback. Mimořádně úspěšný seriál v čele s kultovním Ozzákem a bývalým disco zpěvákem Tomášem Pacovským bude diváky bavit po celé léto.

Každou středu večer nahlédnou diváci do domácnosti bývalé disco hvězdy Tomáše Pacovského, přezdívaného Tomi Paci (Tomáš Matonoha). Vlastní obchod s hudebními nosiči a spolu se svým bratrem Ozzákem (Martin Dejdar), metalovým nadšencem, vychovává dceru Ivu (Kristýna Leichtová). Svůj život často rozebírá v Hospodě u Jezevce, jejíž majitelka Simona Bůčková (Simona Babčáková), které právě utekl manžel i se vším nábytkem, je sousedka Pacovských. Její dvě děti, dvojčata Saša (Marie Doležalová) a Lexa (Matouš Ruml), jsou u Pacovských více než doma. 

Scénáře psali jak profesionální scenáristé, tak blogeři a další nadšenci, které vedl Tomáš Baldýnský. „Do dějin českého sitkomu vstoupí dnešek jako bohulibý den… Podle pravidel žánru, bez pokusného křížení s jinými, se Comeback totiž stal prvním pravým sitkomem novodobého Česka,“ napsala v roce 2008 ve své recenzi filmová kritička Mirka Spáčilová.

Souseda Lexu, hudebního nadšence, který našel vzor v Ozzákovi a jenž je zamilovaný do Ivy, si zahrál tehdy třiadvacetiletý Matouš Ruml. V rozhovoru zavzpomínal na natáčení seriálu.

LEXA BYL ZÁSADNÍ ROLÍ TVÉ HERECKÉ KARIÉRY. SPOJUJÍ SI TĚ S NÍM DIVÁCI STÁLE?

Je to tak, ale čím jsem starší, tím více si všímají i dalších rolí. Lexa byl zakořeněný velmi hluboko a velmi výrazně, takže se tomu ani nedivím. Mám na to období krásné vzpomínky. Byla to výjimečná práce. Všichni herci jsme si to velmi užívali. Přiznám se, že mi velmi chybí ten humor Comebacku, ten způsob tvůrčí práce i lidi. Měl jsem období, kdy jsem o Comebacku už nechtěl moc slyšet, ale teď je mi po tom už smutno. Klidně bych do Comebacku znovu šel a to, že se diváci stále dívají, je důkazem, že to byla dobře odvedená práce.

A JAK JSI VNÍMAL PŘÍMO TU POSTAVU?

Lexa byl extrémní postava, není moc civilní. Mojí předlohou byl Cody Lambert ze seriálu Krok za krokem. Hrála se mi velmi dobře.

Matouš Ruml v seriálu Comeback, FOTO: distr. TV Nova

KDYŽ JSTE COMEBACK PŘIPRAVOVALI, NAPADLO VÁS, ŽE SE ZE SERIÁLU STANE TAKOVÝ FENOMÉN?

Ne a myslím, že nikoho z nás. Pro mě to byla skvělá práce a věřil jsem, že se to bude líbit, ale nenapadlo mě, že to bude tak oblíbené i po tolika letech.

JAK TY OSOBNĚ VE SVÉM ŽIVOTĚ COMEBACK VNÍMÁŠ?

Pro mě to byla jedna z prvních televizních a seriálových rolí. Bylo mi dvacet tři let a hrál jsem sedmnáctiletého Lexu. On mi pomohl prožít vlastní pubertu. Já sám v pubertě
nebyl bouřlivý a extrovertní a díky Lexovi jsem si ji mohl konečně odžít.

CO SE TI JAKO PRVNÍ VYBAVÍ, KDYŽ SE ŘEKNE COMEBACK?

Často si vzpomenu, jak jsme s Kristýnou Leichtovou a Maruškou Doležalovou končili natáčecí dny tak vysmátí, že jsme se fakt pořád řehtali. Nás to hodně bavilo, štáb už méně.
A taky si vzpomínám, že Martina Dejdara bavilo odbourávat nás, jenže my jsme pak nemohli pokračovat, protože jsme se pořád smáli.

VÍDÁŠ SE S OSTATNÍMI HERCI Z COMEBACKU?

S nikým nejsem ve stejném divadelním angažmá, ale vždy, když se potkáme, je to velmi vřelé.

Seriál Comeback mohou diváci sledovat každou středu večer na obrazovkách TV Nova.

Zdroj: TV Nova

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR