Americká vánoční komedie Sám doma o rodině McCallisterových, kteří zapomenou nejmladšího člena rodiny doma, se u nás těší oblibě již 30 let. Svou malou roli zde získal i tehdy dvanáctiletý Michael C. Maronna, který si zahrál jednoho z bratrů malého Kevina. Maronna právě slaví své 44. narozeniny. Co dělá a jak se změnil, se dozvíte v našem článku.

Americký herec se narodil 27. září 1977 v New Yorku otci hasiči a matce výchovné poradkyni. Zdědil původ italský, irský a holandský. Největší slávu získal právě díky roli Jeffa McCallistera v roce 1990 v Sám doma a o dva roky později v Sám doma 2: Ztracen v New Yorku a také v seriálu The Adventures of Pete & Pete.

Před kamerou začínal již jako malé dítě a to hraním v reklamách. V prvním Sám doma pronesl hlášku „Kevine, ty jsi jako zimnice!„, která se stala populární. V roce 1999 se opět vrátil k natáčení reklam. Dokonce se objevil i při natáčení jednoho předvolebního spotu po boku Billa Clintona, což bylo poté vysíláno v rámci jeho předvolebních akcí.

Jako herec je jen málo aktivní od dob svých nejslavnějších rolí. Vidět jste jej mohli například v epizodních rolích seriálů Zákon a pořádek, Gilmorova děvčata, Sex ve městě a filmech jako 40 dnů a 40 nocí, Jablko sváru a prozatím naposledy v roce 2019 v High School Confidental. Zahrál si i v několika hudebních videoklipech. A i když zrovna nenatáčí, od filmu a kamer se daleko nevzdaluje. Pracuje totiž jako elektrikář na natáčecím place.

Maronna je spolu se svým kolegou Dannym Tamberellim z The Adventures of Pete & Pete moderátorem podcastu The Adventures of Danny and Mike. Oženil se v roce 2013, má jednoho syna a žije v Brooklynu.

Embed from Getty Images

Zdroje informací: wikipedia.org, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA