Hudební snímek Flashdance byl natočen v roce 1983 podle celosvětově úspěšného stejnojmenného muzikálu. Mladou, krásnou a talentovanou tanečnici Alex Owensovou si zahrála americká herečka Jennifer Beals a jako Nick Hurley byl obsazen o osmnáct let starší Michael Nouri, který právě slaví pětasedmdesát. Jak dnes jeden z představitelů ústřední dvojice filmu vypadá a čemu se věnuje, se dočtete v našem článku.

Americký herec s irsko-iráckými kořeny se narodil 9. prosince 1945 ve Washingtonu DC. Jeho otec byl irácký imigrant z Bagdádu, který přijel do Spojených států díky stipendiu na Georgetownské univerzitě a během druhé světové války narukoval do americké armády. Michael vyrůstal v New Yorku a v Alpine v New Jersey.

Když mu bylo 14 let, jeho rodiče jej poté, co se opakovaně ve škole pral se spolužáky, byl přeřazen do chlapecké internátní školy v Connecticutu, kde se stal studentským prezidentem. Poté, co si zahrál v jednom školním divadelním představení, se rozhodl stát se hercem.

Nejvíce jej bezesporu proslavila role Nicka Hurleyho ve Flashdance, jako herec ale začínal mnohem dříve. Své první herecké zkušenosti sbíral v seriálech a první filmové obsazení přišlo v roce 1969 ve filmu Sbohem, město C. Jeho poslední filmová role byla v roce 2018 v dramatu Vysněný život. Ze seriálových rolí jmenujme například Zákon a pořádek, O.C., Námořní vyšetřovací služba a aktuálně působí ve westernovém dramatu Yellowstone. V loňském roce se také objevil v jedné epizodě kriminálky Námořní vyšetřovací služba: New Orleans. Několik let také působil v divadle na Broadwayi.

Má dvě dcery (Jennifer a Hannah) a byl dvakrát ženatý. Je ambasadorem pro neziskovou organizaci National Multiple Sclerosis Society, která podporuje výzkum, vzdělávání a informovanost o roztroušené skleróze. Stal se jím poté, co jeho bývalá manželka onemocněla právě touto nemocí.

Embed from Getty Images

Letos na Den díkůvzdání se v Los Angeles přihlásil jako dobrovolník do projektu Angel Food, aby pomohl rozvážet téměř dva tisíce jídel vážně nemocným lidem.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR