Před dvaačtyřiceti lety si tehdy dvanáctiletý Michal Kocourek zahrál „mladého Vladimíra Menšíka“ alias Zemánka v klasické české komedii Což takhle dát si špenát (1977), která baví diváky dodnes. Jak dnes tento dětský herec vypadá a co dělá, si přečtěte v našem článku.

Michal Kocourek (54 let)

Michal Kocourek je bývalá dětská herecká hvězda a dnes úspěšný manažer a divadelní producent. Poprvé se objevil před kamerou v Bližní na tapetě: Belle-mére (1972), kde mu bylo pouhých 7 let. Následovala další filmová a seriálová obsazení. Ze seriálů jmenujme například Život na zámku (1995, 1997) a z filmů kromě již zmíněné komedie jsou to Indiáni z Větrova (1979), Sonáta pro zrzku (1980), Copak je to za vojáka (1987), Tankový prapor (1991) a jako poslední Díky za každé nové ráno (1994).

Vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři v Praze. Sám založil kočovné divadlo a také stálou scénu v divadle Albatros. Dále se angažoval v Divadle v Celetné a také otevřel Divadlo v Rytířské.

V roce 1993 založil agenturu Interconcerts. Ta se podílela jako jeden z hlavních organizátorů na pořádání koncertů velkých zahraničních hvězd v Praze. Jsou to například  Tina Turner, Roxette, Sting a mnoho dalších. V současnosti je Kocourek ředitelem a výkonným producentem Divadla Kalich v Praze.

Je ženatý a má tři děti.

FOTO: Profimedia, Česká editoriální fotografie
-reklama-