Michal Kocourek (55) byl v dětství obsazován do jednoho filmu za druhým. Před třiačtyřiceti lety si tehdy jako dvanáctiletý zahrál také „mladého Vladimíra Menšíka“ alias Zemánka v komedii Což takhle dát si špenát (1977), odkud jej zná široká veřejnost. Herecká kariéra jej však nelákala a vydal se nakonec jiným směrem.  

Kocourek se narodil 3. srpna 1965 a poprvé se před kamerou objevil ve filmu Bližní na tapetě: Belle-mére (1972), když mu bylo 7 let. Následovala další filmová a seriálová obsazení. Ze seriálů jmenujme například Panoptikum Města pražského (1987) nebo později Život na zámku (1995, 1997) a z filmů Což takhle dát si špenát (1977), Indiáni z Větrova (1979), Sonáta pro zrzku (1980), Copak je to za vojáka (1987), Tankový prapor (1991). Jeho poslední filmová role byla v roce 1994 ve snímku Díky za každé nové ráno.

Vystudoval hudebně dramatický obor na konzervatoři v Praze. Sám založil kočovné divadlo a také stálou scénu v divadle Albatros. Dále se angažoval v Divadle v Celetné a také otevřel Divadlo v Rytířské.

V roce 1993 založil agenturu, která se podílela jako jeden z hlavních organizátorů na pořádání koncertů velkých zahraničních hvězd v Praze (Tina Turner, Roxette, Sting a mnoho dalších). V současnosti je Kocourek producentem čtyř pražských divadel, z nichž nejvíce času věnuje divadlu Kalich, které vlastní a zároveň i vede jako ředitel. Michal Kocourek je ženatý a má tři děti.

FOTO: Show Jana Krause, Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz