Role Angeliky ji katapultovala na vrchol žebříčku známých hereček, a to nejen ve Francii, ale po celé Evropě. Muži po ní toužili, ženy jí záviděly. Od premiéry první Angeliky (Angelika, markýza andělů) uplynulo již dlouhých šestapadesát let. Jak se za tu dobu změnila představitelka krásné Angeliky, se podívejte v našem článku.

Michèle Mercierová, vlastním jménem Jocelyne Yvonne Renée Mercier, je francouzská herečka. 1. ledna 2020 oslavila již 81. narozeniny. Její filmografie čítá více než padesát filmů, ale proslavila se hlavně díky roli Angeliky, která jí přinesla okamžitou popularitu.

Herečka dnes, FOTO: Profimedia, Sipa Press

Jejím snem bylo stát se tanečnicí. Postupně se zdokonalovala a působila jako sólistka v opeře v Nice. V sedmnácti letech se přestěhovala do Paříže, kde studovala nejen tanec, ale i herectví. Doporučili jí, aby si změnila jméno na Michèle (tak se jmenovala i její sestra), protože její jméno se všem zdálo příliš staromódní.

Napsala dvě knihy – první v roce 1987 s názvem „Angelika se ztraceným srdcem“ a v roce 2002 druhou, která nese název „Nejsem andělská Angelika“, který je jejím životopisem.

Za svou dlouhou kariéru natáčela různé filmy, většinou hrála ženy lehkých mravů. Producent filmu chtěl do role Angeliky obsadit Brigitte Bardot, ta ale nabídku odmítla. Krásná Angelika de Sancé de Monteloup vynesla Michèle v její herecké kariéře na vrchol, ale byl to paradoxně také její konec. Každý ji totiž od té doby vnímal pouze jako Angeliku. V rozhovorech při dotazu na tuto roli často reagovala slovy „Já nejsem Angelika„. Před kamerou se objevila naposled v roce 2013 ve francouzském seriálu La Famille Katz.

Byla dvakrát vdaná, její manželství pokaždé skončilo rozvodem.

-reklama-