Jako nejkrásnější žena na světě se dvakrát objevila na obálce časopisu People. Americká herečka, držitelka Zlatého glóbu a Ceny BAFTA byla třikrát nominována na Oscara, a ač nemá herecké vzdělání jako mnoho jejích hereckých kolegů, své místo v Hollywoodu si právem vydobyla. Michelle Pfeiffer, blondýnka se švédskými a německými kořeny, se narodila 29. dubna 1958 a právě slaví 63. narozeniny.

Celým jménem Michelle Marie Pfeiffer si v mládí myslela, že není vůbec hezká. Až jednoho dne vyhrála Miss a došlo jí, že nechce dál pokračovat ve studiu na soudní zapisovatelku a ani pracovat v obchodě jako prodavačka, kde si přivydělávala a rozhodla se, že bude herečkou. Přestěhovala se do Hollywoodu a začala docházet na kurzy herectví. Jak už to tak bývá, začátky nebyly lehké, přišlo pár malých nevýrazných rolí a pak přišla role ve filmu Pomáda 2. Jenže ani tento snímek, od kterého si tvůrci slibovali úspěch jako u prvního filmu, nepřinesl očekávaný ohlas a příležitost ve svém obsazení drsné Stephanie zazářit.

Embed from Getty Images

Pak ale přišel zlom, když ji obsadili do role partnerky drogového bosse Tonyho Montany, kterého si zahrál Al Pacino, ve film Zjizvená tvář, pro kterou čerpal scenárista ze života mafiána Al Caponeho. Poté již nebylo cesty zpět a z krásné Michelle se stala hvězda, která získávala jednu skvělou roli za druhou. Jmenujme například Čarodějky z Eastwicku, Nebezpečné známosti (zde přišla první nominace na Oscara), dále Manželství s mafií, Báječní Bakerovi hoši, Věk nevinnosti, Pole lásky, Báječný den, Intimní detaily, Pod povrchem a spousta dalších. I když všechny uvedené filmy patří mezi trháky, největší úspěch a ohlas fanoušků jí přinesla její dvojrole Kočičí ženy a zakomplexované sekretářky Seliny Kyle ve filmu Batman se vrací v hlavní roli s Michaelem Keatonem. Původně měla roli hrát herečka Anette Benning, ale už se kvůli těhotenství nevešla do těsného kočičího kostýmu.

V posledních letech zazářila ve velkofilmech jako Hvězdný prach, Vražda v Orient expressu, Ant-Man a Wasp, Avengers: Endgame, Zloba: Královna všeho zlého a další. Nejčastěji ji v jejích rolích dabuje herečka Ilona Svobodová. V jednom rozhovoru uvedla, že s herectvím rozhodně nekončí a ani si nedokáže představit, že by tomu tak někdy bylo.

V 35 letech se rozhodla, že už nemůže čekat na toho pravého, a po nevydařených vztazích a jednom rozvodu se rozhodla sama adoptovat dítě. Během adopčního procesu o holčičku Claudie Rose se ale objevil osudový muž, scenárista a producent David Kelly, za kterého se v roce 1993 provdala a následující rok se jim narodil společný syn John Henry.

Embed from Getty Images

Hned několikrát byla umístěna mezi padesátku nejkrásnějších lidí světa a dokonce se dlouhodobě pyšní titulem nejlépe oblékané hollywoodské herečky. Ač ona sama v mládí trpěla komplexy ohledně svého vzhledu a myslela si, že má jak sama uvedla „křivou pusu a nos jako kačer Donald“, její obličej je považován odborníky za dokonale souměrný.

Embed from Getty Images

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA