Po dlouhé době zde mám další tip na skvělý hororový zážitek. Tentokrát se jedná o první větší zářez z Británie.

 

Příběh vypráví o pěti přátelích, kteří spolu plánují výlet. Při jednom incidentu však jeden z nich nedopadne moc dobře. Na uctění památky se rozhodnou vyrazit do Švédska. Později se však jeden z nich zraní a jako jediná možnost se jeví zkratka vedoucí temným a hustým lesem. Každý z nich začíná trpět paranoiou a všude na ně dýchá přítomné zlo. Dožití se rána se rázem jeví jako nesplnitelný úkol.

Tato atmosférická pecka se dostala do podvědomí hlavně díky festivalům. Jinak by nejspíše zapadla a nikdo by o ní už neslyšel. To by byla škoda, protože se jedná o opravdu povedené dílo. Celý film táhnou samozřejmě postavy, ke kterým si jednoduše najdete nějaký vztah a dokáží Vás tak dobře navnadit do příběhu. Jedná se o čtyři postarší může, což značně filmu prospívá víc, kdybychom se koukali na partu děcek. V průběhu celého filmu mě neskutečně mrazilo a snímek mě pohltil až do úplného konce.

Všudypřítomné zlo je cítit na každém rohu a atmosféra je vyšperkována do maxima. Taková scéna v chatě po probuzení patří k highlightu filmu a určitě se o tom ještě bude chvíli mluvit. Finální twist je celkem uspokojivý a ústřední badass zde má krásně vyobrazenou podobu. Filmu také rozhodně nahrává prostředí švédských lesů, které posouvají hutnou atmosféru snímku ještě o stupínek výš.

Osobně tak nemám filmu co vytknout. Možná bych uvítal nějakou brutálnější scénu, snímku to však nijak neškodí.

Chcete vědět víc? Režisér tohoto snímku natočil i povedenou hororovou antologii Soutbound.

Trailer:

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

HODNOCENÍ
Hodnocení
9
Rollman
Filmy jsou má vášeň už od mala. Tento vztah je větší než cokoliv na světě. V oblibě mám nejvíc horory, ale mrknu na vše. Také si rád zahraji a mrknu na nějaký seriál. Mimochodem, už tu brázdím světem 24 let.