Numira Cassa Thombe alias Mireček z komedie Dušana Kleina Jak básníci přicházejí o iluze je stejně jako Štěpán, Kendy, Vendulka a další, výraznou postavou této filmové série v hlavní roli s Pavlem Křížem (Štěpán Šafránek). Jak se rodák z Konga změnil po pětatřiceti letech a co dnes dělá, se můžete podívat v našem článku.

Joseph Dielle

Dielle je českému divákovi známý jako Mireček z komedií Jak básníci přicházejí o iluze (1984) a Jak básníkům chutná život (1987). Dielle v Praze úspěšně ukončil v polovině osmdesátých let studium a vrátil se do rodného Konga.

Mám vám všem vyřídit pozdravy od bývalého studenta FAMU Josepha Dielle, u nás známějšího jako Numira Cassa Tomba, čili Mireček! Tak tu ho máte.

Zveřejnil(a) Michal Varga dne Čtvrtek 14. prosince 2017

Česky dnes již neumí ani slovo, není divu. V Čechách byl naposledy během natáčení básníků v roce 1987. Od té doby češtinu nepotřeboval. Doma má však pár fotografií z dob natáčení a dokonce koženou tašku, kterou si přivezl z naší republiky. Měl také jednu videokazetu básníků, ale bohužel během občanské války byl jeho dům vyrabován a tak o ni přišel. Vzpomínky na natáčení v Československu mu prý také vzala občanská válka.

Nějakou dobu byl v politice. Poté se přestěhoval do Pointe-Noire, kde řídí televizní stanici (DVS plus). Má manželku jménem Josefína a děti i vnoučata.

Joseph Dielle (Mireček) s manželkou a českým velvyslancem, Pavlem Mikešem – prohlíží si brašnu, kterou používal ve slavném filmu Jak básníci přicházejí o iluze.

Zveřejnil(a) Embassy of the Czech Republic in Nigeria dne Úterý 28. března 2017

-reklama-