V seriálu Špunti na cestě hraje Miroslav Donutil Karla, starého bigbíťáka, který dělal bedňáka, zvukaře a produkčního rockovým kapelám. Na „šňůře“ se svým obytným autobusem dokázal zůstat i několik let, takže se o svého syna Ondru (Pavel Liška) moc nestaral. Ondra s ním nemluví, ale to se má o jeho „posledních prázdninách“ změnit. Nakonec dá dohromady nejen vztah se synem, ale ještě zařídí rodině báječnou dovolenou. Jak vzpomíná na natáčení Miroslav Donutil nebo jak se mu po boku Arnošta Goldflama hrálo? To se dočtete v našem článku.

Špunti na cestě, FOTO: © Marek Novotný, Distribuce Česká televize

Podle fotografií to působí, že Vaše postava v seriálu bude nespoutaný živel. Je to tak?

Ano, když jsem uviděl autobus značky Robur, úplně jsem pookřál, jelikož jsem se v něm před tím na natáčení něco najezdil. Když se k tomu přidal kostým a to, že mě pan režisér přesvědčil, abych si nechal narůst vousy… Postavě, kterou hraje Pavel Liška, jsem se po dlouhé době zjevil jako otec, který byl do té doby dlouho nezvěstný. Posléze jsem vlastně s celou rodinou procestoval republiku a prožil krásné prázdniny.

Vašeho nevlastního bratra hraje Arnošt Goldflam – jak se Vám s ním v této roli hrálo?

Arnošt hraje mého nevlastního bratra, kdybychom byli skuteční bratři, tak by to nikdo nevysvětlil, tu fyziognomickou nepodobnost. Byl jsem samozřejmě šťastný, že se s ním po letech zase mohu potkat. Mnoho let jsme spolu působili v Brně a potkat se s ním nyní u takové krásné práce byla radost. Celé prázdniny jsme cestovali, toulali se a byli v přírodě. Arnošt do přírody příliš nepřijde, tak se nyní přizpůsobil a místo do kavárny s námi zajel do přírody. Bylo to skutečně moc fajn, Arnošt je totiž velice příjemný a milý člověk.

Špunti na cestě, FOTO: © Marek Novotný, Distribuce Česká televize

Když se točí komedie, jde o záruku toho, že se herci těší na natáčení, jelikož půjde o příjemně strávené prázdniny?

Já jsem to tak vnímal, ale hlavně jsem se na to těšil kvůli scénáři, jelikož moje i ostatní role jsou krásně napsané. S panem režisérem Chlumským se výborně pracuje, je vtipný, milý a příjemný. Navíc přítomnost Arnošta k tomu! Tam skutečně nebyla chyba.

Jak se Vám hrálo s dětskými herci? Bylo to náročné?

Měl jsem strach, ale naopak! Jolana Jirotková, která ztvárnila Kačenku, co všechno dokázala! První dialog, který jsem s ní měl, jsem čekal, co bude, a ona to odříkala všechno, jak měla, a ještě se dívala na mě, jestli to zvládnu. Po scéně mi řekla: „Docela dobrý!“ Tady jsme nenatáčeli s dětmi, ale ona byla tak laskavá, že točila s námi.

Špunti na cestě, FOTO: © Mikuláš Křepelka, Distribuce Česká televize

Druhou epizodu seriálu Špunti na cestě můžete zhlédnout v pátek 14. ledna 2022 na ČT1 ve 20:10.

Zdroj: Česká televize

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA