Vánoční rodinná fantasy komedie Grinch v hlavní roli s Jimem Carreym vypráví příběh malého městečka s názvem Kdosice plné obyvatel, kteří se jmenují Kdovíci. Jenom zelený a chlupatý Kdovík Grinch se od nich výrazně liší. Ve filmu si zahrál dospělého Grinche právě Jim Carrey, ale v některých scénách můžeme vidět i Grinche jako dítě. Nehrál jej však dětský herec, ale již plnoletý Josh Ryan Evans.

Americký herec Josh Ryan Evans se narodil 10. ledna 1982 s vrozenou vývojovou vadou – achondroplázií, která se projevuje takzvaným trpaslictvím. Se stejnou vadou se narodil i známý herec ze Hry o trůny Peter Dinklage. Josh v dospělosti měřil pouhých 97 cm.

Před kamerou začínal v různých reklamách. Zahrál si celkem v šesti seriálech, známější se stal díky seriálu Passions (1999) a také se objevil ve dvou epizodách Ally McBeallové (1998). Filmové role stihl pouze tři, a to ve filmech P.T. Barnum, král cirkusu (1999), Malí géniové (1999) a Grinch (2000).

Díky seriálu Passions byl v roce 2000 nominován na cenu Emmy a v letech 2000 a 2001 získal dvě ocenění (Soap Opera Digest).

Bohužel toho ve své herecké kariéře již více nestihl. 5. srpna 2002 zemřel v americkém San Diegu během lékařského zákroku na komplikace, které souvisí s jeho vrozenou vadou. Scéna, ve které v seriálu Passions umírá, byla vysílána na jeho počest a památku přesně v den jeho smrti. Mladý herec byl zpopelněn.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR