Většina filmových diváků zná Terence Hilla jako mladého, vychytralého a gymnasticky nadaného blonďáka s jiskrou v modrých očích. Italský herec však letos v březnu oslavil již své 81. narozeniny, stále je ale vídán ve společnosti a na svůj věk je ve velmi dobré kondici. Svého kolegu a kamaráda Buda Spencera bohužel před čtyřmi roky pohřbil, Spencer zemřel 27. června 2016 ve věku 86 let.

Civilní jméno Terrence Hilla je Mario Girotti a narodil se 29. března 1939 v Benátkách. S rodiči se však brzy přestěhoval do Německa a měl štěstí, že přežil bombový útok na Drážďany během druhé světové války. Jeho herecká kariéra začala v domovské Itálii, ale na obrátkách nabrala až během tříleté anabáze v Německu, kde se prosazoval ve filmech s westernovou tématikou. Na fotce níže je Terrence Hill v pubertě.

View this post on Instagram

Happy 3rd Advent friends

A post shared by Terence Hill (@terencehillofficial) on

Čeští a slovenští diváci si jej moc dobře pamatují z filmů o Vinnetuovi a Old Shatterhandovi. Jeho pronikavé oči a nevinný pohled se přesně hodil k postavě poručíka Merilla, který slavnému Apačovi přebral jeho vyvolenou Ribannu. Po návratu na Apeninský poloostrov se objevil po boku hromotluka Buda Spencera ve spaghetti westernu Bůh odpouští, já ne! a právě díky tomuto filmu si na žádost producentů změnil italské jméno na anglické – Terence Hill.

Spolupráce se Spencerem se tak osvědčila, že si ji zopakovali ještě v dalších devatenácti filmech. Díky tomu vznikly takové kultovní snímky jako Dva misionáři, Pravá a levá ruka ďábla, Kdo najde přítele, najde poklad, Dva výtečníci, Sudá a lichá nebo Jestli se rozzlobíme, budeme zlí. Základem všech titulů byly bláznivé situace, bitky a spousta humoru, který neomrzel diváky po čtyři dekády, kdy spolu tito dva herci natáčeli, a který baví i dnes.

Bud Spencer (vlevo) ve filmu Dva misionáři, FOTO: FTV Prima

Italští filmoví producenti se chtěli na úspěchu Buda Spencera a Terence Hilla přiživit, a tak začali točit filmy s jejich dvojníky. Největšího úspěchu dosáhla dvojka Paul Smith – Michael Coby jako Šimon a Matouš. Pro co nejdokonalejší napodobení najímali producenti filmů do štábu profesionály, kteří měli zkušenosti z filmů Spencera a Hilla. Šlo třeba o herce vedlejších rolí a kaskadéry, takže dvojníci mlátili navlas stejné lidi jako jejich předlohy. A většinou v podobně zábavné choreografii.

Bud Spencer s Terencem Hillem zůstali nejbližšími přáteli po celý jejich život. Ačkoliv Bud Spencer v roce 2016 zemřel, jeho o deset let mladší kolega Terence Hill se i dnes těší dobrému zdraví a stále aktivně pracuje. V roce 2018 natočil snímek s názvem Pouštní květ, který také režíroval a napsal k němu i scénář. Po snímku Lucky Luke (1991) své herecké tempo zmírnil, přišel o svého adoptivního syna, který zahynul při automobilové nehodě. Herec se tak od devadesátých let věnoval spíše rodině.

View this post on Instagram

Hi Cowboys and Cowgirls 🤠

A post shared by Terence Hill (@terencehillofficial) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz