Bondovky a horory s nádechem folklóru. Člověk by si myslel, že tyto dva tak odlišné subžánry nemohou mít nic společného. Koneckonců filmů s agentem, který má povolení zabíjet, není mnoho a hororů spojených s venkovskými tradicemi je ještě méně. Ale kromě vzácné shody nedávných nebo chystaných premiér právě takových filmů (Není čas zemřít a reboot Paranormal Activity) mají tyto typy filmů ještě společnou herečku Britt Eklandovou, které je v těchto dnech 79 let.

Život této herečky by mohl být klidně námětem na skandální skutečný příběh herecké hvězdy, která si však svou vlastní povahou znemožnila užívat si celoživotní záři filmových reflektorů nebo se procházet po červeném koberci. Je nepopíratelným faktem, že si nesmrtelnou slávu zajistila rolemi v kultovním hororu The Wicker Man z roku 1973 a jako Bond girl v bondovce Muž se zlatou zbraní z roku 1974. Bohužel se více proslavila svými hloupými výroky nebo počtem slavných mužů, s nimiž měla poměr.

Stačí zmínit její nepříliš šťastné výroky o mužích jako takových nebo nelichotivou poznámku o místě natáčení filmu The Wicker Man, za kterou se producenti filmu později místním obyvatelům omluvili. Tehdy tamnější lokaci prohlásila za nejpochmurnější místo na Zemi.

A její muži? Za zmínku stojí její manželství s legendárním komikem Peterem Sellersem, Warrenem Beattym a také Rodem Stewartem, které navíc dorazila tím, že po něm požadovala odškodné 12 milionů dolarů za to, že se kvůli jejich vztahu rozhodla odložit svou kariéru. Na její obranu je však třeba poznamenat, že za koncem tohoto vztahu stála Stewartova nevěra.

Embed from Getty Images

Svým způsobem by se dalo říct, že rodačka ze švédského Stockholmu by se dala přirovnat k Marilyn Monroe nebo Lindsey Lohan. Možná se jim podařilo zazářit ve známých filmech, ale mnohem slavnější jsou jejich životní příběhy. Nezbývá však než jí popřát vše nejlepší a ať se ve zdraví, příští rok, kulatého výročí.

Zdroj informací: csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.