Předminulý týdeň nás jedna z našich předních televizí lákala na pohled do našej země zaslíbenej – na Moravu. Tož a já, jakožto rozený – a do včílšku – MORAVÁK, sem mosél sednůt před našu kisňu a mrknút sa na to, v jakém světlu nás tí pražští osli zasej ukážů. A kvůli temu, že su z kama su, vám všeckým to aj po našém napíšu – bez nejakého sraní.

Měl sem vědět, že dyž sa o Vinařoch od začátku mluvilo, jak o nepřímém pokračování tych debilních Bobulí, že to bude blbosť, protože aj oboje Bobule byly cipoviny jak sviňa. No řeknite si to sami, dyž sa stařenka se stařečkem rozhodnů jednů za týdeň, že sa v nedělu poďvajů dél na televizu a zapnů si o osmi hodinách Primu, kde zrovna dávajů Vinařů, budů sa škrábat na kotrbě eště v pondělí ráno – esli sa teda eště zbudíjů.

vin1

Ono je to totiž dycky na prd, dyž sa o tématický seriál snaží nekdo, kdo s daným tématem nemá nic společného. To je jak kdybysem chtěl natočit seriál o řidičovi metra v Praze, a přitem ve filmu by sa jezdilo maximálně na kole. Já su hrdý na to, že je Jižní Morava mojím domovem, ale rozčilovat sa každů nedělu nad nečím tak idiotským, jak Vinaři sú, to sa mě fakt nechce. Páni scénáristi, v čele s pánama režisérama by sa měli chytnůt za frňák a celý seriál stahnůt z obrazovek, protože aj když měl první díl super špicovní sledovanosť, další díle už takovů mět nebudů – šak sa stačí podívat na ten intérnet, že sledovanosť spadla o šescet litrů. Néni sa čemu divit.

No a dyž sa tak eště nad týmto zvěrstvem pozastavuju, mosím poukázat na vcelku vysoků míru negativních článků a názorů, keré publikujů renomovaní pisatelé, jak je například mladý Novotný (odkaz sa vále nekde TADYK), o tem, jaký že je „Moravák“ kokot. Enomže, dokaváď my MORAVÁCI budeme ze sebe nechávat dělat vole, budů sa o nás točit takéto chujoviny, jak tady tentok bordel. Enom škoda, že sa ně ten šulin Novotnůj nedostane do ruk.

vin2

Z druhej strany ale mosím aj sem tam neco pochválit. Su rád, že převážná věčina scén sa točí venku, a ukazuje, jak krásné to tady všecko dokola máme. Pálava je nádherný kůsek světa, a je tam co ukazovat. A režisér si teho naštěstí býl vědomý. Sem tam sa mě tu aj muzika líbí, enomže to je tak všecko. Psat tu, že sa tam mluví jakýmsik smyšleným, pražákem šmrnclým nářečím, keré s našů mluvů nemá ani pramálo společného, by bylo zbytečné. To každý MORAVÁK pozná aj bez nejakých trapných připomínek.

Já vím, že sa snažím hodnotit Vinařů po dvoch odvisílaných díloch, enomže mňa to tak nebetyčně sere, že dybysem potkal teho chlapca, co to vymyslel, nekde ve sklépku, dostal by ode mňa do pohárku tak maximálně nascané, beztak by poznal prd. No a vám děcka, keré ste od nás, ale aj vám, co ste z inama, vyprdnite sa na celých Vinařů a sledujte rači vaše oblíbené seriále, o kerých vás TVGURU informuje denodenně. Jo a nebojte sa, o Vinařoch už na našem sérvru ani nezakopnete. Zdarec a napište mně nejaký ten komentář, co si o temto srancu myslíte. Díkes.

[fbcomments]

-reklama-