Z filmů o sériových vrazích a jejich činech zajisté tuhne krev v žilách – obzvláště tehdy, když jsou založené na skutečnosti. Ty nejzajímavější filmy inspirované reálnými sériovými vrahy a jejich činy vám představíme v tomto článku.

Zodiac (2007)

Mezi filmy o sériových vrazích již klasika. Snímek je inspirován skutečným vrahem, který vraždil na konci 60. let minulého století a svou přezdívku dostal dle znamení, kterým se podepisoval – stejně totiž vypadá i značka hodinek Zodiac. Ačkoliv v tomto případu bylo několik podezřelých, ani u jednoho z nich se však vina nepodařila přesvědčivě dokázat. Tento film mapuje zejména práci policie, které právě Zodiac posílal dopisy, v nichž se chlubil svými hrůznými činy.

Zlo s lidskou tváří (2019)

Tento snímek čerpá z událostí, které se staly v 70. letech v několika amerických státech. Hlavním „hrdinou“ je nechvalně známý sériový vrah Ted Bundy, kterého v tomto filmu ztvárňuje Zac Efron. Film se točí zejména okolo soudního procesu s maniodepresivním Bundym a jeho přítelkyně, která neměla o Bundyho vražedném běsnění ani potuchy. Název filmu v originále „Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile“ je citováním toho, co skutečně o Bundym řekl soudce při procesu.

Občan X (1995)

Z Ameriky se nyní přesuneme do Sovětského svazu, kde v 70. – 80. letech minulého století řádil vyšinutý Andrej Čikatilo. Nebyl to však jen vrah, ale také kanibal a jeho dopadení mělo dlouhého trvání, v čemž hrálo roli zajisté i to, že v daném místě v dané době byly popírány veškeré kriminální aktivity, které by mohly pošpinit pověst naoko bezchybného Sovětského svazu. Film sleduje jak Čikatilův příběh, tak i průběh policejního vyšetřování.

Dear Mr. Gacy (2010)

Tento film vychází z knihy „The Last Victim: A True-Life Journey into the Mind of the Serial Killer“, kterou napsal Jason Moss – americký právník dopisující si s vrahem Johnem Waynem Gacym, který byl v tu dobu ve vězení. Snímek se zaobírá nejenom Mossovou korespondencí s Gacym, ale i tím, jak se Moss pod vrahovým vlivem mění. Moss se dokonce s Gacym i osobně setkal a to pár dní před vykonáním trestu smrti na Gacym.

Krvavé léto v New Yorku (1999)

Tento krimi thriller je inspirován činy „Samova syna“ neboli Davida Berkovitze, který vraždil v 70. letech. Mezi jeho oběti patřily hlavně páry a mladé dívky a dlouho se mu dařilo unikat spravedlnosti. Berkovitz je dokonce stále naživu odpykává si doživotí v nápravném zařízení ve státě New York. Svou přezdívku „Son of Sam“ získal dle toho, že ho k vražedným činům ponoukal démon personifikovaný ve formě psa jeho souseda Sama.

Zdroje: csfd.cz, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.