Rachel Watsonová jezdí každý den vlakem do práce okolo města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje „Jess a Jason“. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, se stane svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. Snímek Dívka ve vlaku mohou diváci sledovat 11. února ve 21:45 na Prima MAX.

V roli Rachel chtěla Paula Hawkinsová, autorka románu, podle kterého film vznikl, mít Michelle Williamsovou, ale roli nakonec dostala Emily Blunt. Ta byla už na začátku natáčení těhotná, na rozdíl od hlavní postavy filmu, která otěhotnět nemohla. Herečka o těhotenství neřekla nikomu ze štábu, kromě kolegy Justina Therouxe. Režisér Tate Taylor to zjistil až ke konci natáčení při natáčení scény, ve které se Rachel sprchuje. Blunt se mu po konfrontaci přiznala, ale režisér se rozhodl zachovat její tajemství. Postava Rachel je v knize popisována jako silnější, kvůli těžkému alkoholismu. Těhotenství Blunt pomohlo tento efekt simulovat. Na konci natáčení byla Blunt už v pátém měsíci těhotenství a v červnu 2016 se jí narodila dcera Violet. Herečka má kromě ní ještě dceru Hazel, která se narodila v roce 2014.

Emily Blunt nosila během natáčení scén, ve kterých je opilá, speciální kontaktní čočky, aby její oči vypadaly jako podlité krví. Zároveň nosila speciální protézu ve tvářích, aby vypadala tlustší a oteklejší. Často byla kritizována za to, že na roli těžké alkoholičky Rachel Watsonové je moc krásná. V maskérně ji proto líčili tak, aby vypadala vyčerpaně s kruhy pod očima a oteklými tvářemi.

Roli, kterou nakonec ztvárnil Justin Theroux, měl původně hrát Chris Evans. Kvůli konfliktu s jiným natáčením ji ale musel odříct. Podobně na tom byl i Jared Leto, který byl nakonec nahrazen hercem Lukem Evansem. Lisa Kudrowová, která je známá především díky své roli Phoebe ze seriálu Přátelé, ztvárnila ve filmu postavu Marthy. Tato postava v knižní předloze vůbec neexistuje.

Děj stejnojmenné knihy, podle které byl film natočen, se původně odehrává v Londýně. Děj filmu se ovšem odehrává a byl natáčen v New Yorku. Kniha debutovala na prvním místě žebříčku bestsellerů New York Times v roce 2015 a zůstala na vedoucí pozici celých patnáct týdnů, z toho třináct týdnů v řadě. Románu se jen v červenci roku 2015 prodalo ve Spojených státech přes tři miliony výtisků.

FOTO: distr. FTV Prima

Autorkou článku o objevení Meganina těla, který Rachel ve filmu čte, je Elizabeth Rodericková. Jméno odkazuje ke skutečné osobě Elisabeth „Betty“ Broderickové, ženy v domácnosti, která byla v roce 1989 usvědčena z vraždy svého bývalého manžela a jeho nové manželky. Film se inspiroval i dalšími prvky tohoto případu: Brodericková se narodila v Eastchesteru ve státě New York a film se odehrává ve Westchesteru ve státě New York. Stejně jako manžel Rachel ve filmu, i manžel Broderickové ji podváděl s jejich zaměstnankyní, později se rozvedl a milenku si vzal.

Brodericková byla svým manželem obviněna, že je psychicky labilní. Opakovaně mu v noci volala, obtěžovala jeho i jeho druhou manželku a ignorovala nespočet zákazů přiblížení. V domě svého bývalého manžela se objevovala bez pozvání a opilá. Zničila jejich dům, a dokonce najela do předních dveří autem i přes to, že v té době byly uvnitř domu děti. Nakonec se jedné noci v domě objevila a svého bývalého manžela spolu s jeho ženou zastřelila.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz