Již brzy se veřejnost může těšit na Branický zázrak, muzikál Jana Svěrák s hudbou Tomáše Kluse. Ten si navíc střihne i roli ústředního hrdiny, písničkáře Karla Krajíčka. Tím ovšem zajímavá jména ani zdaleka nekončí, takže se rozhodně máme na co těšit.

Úspěšný filmový režisér Jan Svěrák se vydává na pro něj zatím neprobádané pole. Jedná se totiž o jeho divadelní a muzikálovou prvotinu. Tentokrát si k sobě ovšem nepřizval svého tatínka Zdeňka Svěráka, ale úspěšného zpěváka i herce Tomáše Kluse.

Společně s humornou nadsázkou reagují na některá společenská, a i ryze soukromá témata. Příběh ze současného Braníka vypráví o písničkáři ve středním věku Karlu Krajíčkovi, který se potýká s osobní krizí. Manželství už mu neklape jako dřív a postupně mu ubývá sil. A navíc mu někdo ukradne kolo. S veškerým zbývajícím zápalem se pokusí najít pachatele a získat kolo zpět. Na své cestě se dostává až k místním bezdomovcům.

S nimi se ostatně můžete seznámit i ve více než pět minut dlouhém videoklipu. Je totiž zasazen do skládkové oblasti, kam se ústřední hrdina vydá mezi bezdomovce hledat svůj dopravní prostředek. Už v tomto případu vidíte jasný příklad toho, jakým směrem bude celý muzikál směřovat. Vidíte odraz naší společnosti, názory jednotlivých sociálních skupin a vzájemný konflikt mezi nimi.

V samotném muzikálu se navíc dočkáte i mnoha dalších zajímavých tváří. Nechybí ani Klusova kolegyně z druhého Tajemství staré bambitky Veronika Khek Kubařová, Martin Dejdar, Šimon Bílina nebo Radka Pavlovčinová. Všem kromě Tomáše Kluse navíc bude alternovat celá řada dalších osobností.

Branický zázrak, FOTO: Biograf Jan Svěrák
Branický zázrak, FOTO: Biograf Jan Svěrák

Právě na oblíbeného písničkáře čeká největší díl práce. Společně s kapelou složil pro Branický zázrak šestnáct nových kousků. Vrací se v nich spíše ke své dřívější tvorbě, která byla přeci jen o poznání oblíbenější. Nakolik je scénář psán hlavnímu představiteli přímo na tělo asi těžko posoudit, ale jisté spojitosti tam určitě najdeme.

Slavnostní premiéra muzikálu se uskuteční 17. května v pražském Divadle na Fidlovačce. Už od 2. května se ovšem můžete těšit na předpremiéry v Letní scéně Voděrádky u Říčan.

Zdroje: autor, Biograf Jan Svěrák

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz