Po dlouhé pauze kvůli pandemii nemoci COVID-19 se opět otevírají kina a v nich budeme moci vidět i filmy, jejichž premiéra byla posunuta. Na jaké kinopremiéry bychom se tedy mohli v červnu těšit?

Od 3.6. má premiéru například road movie s melancholickou atmosférou Země nomádů, pojednávající o šedesátnici Fern cestující napříč Amerikou, která se při těchto cestách setkává s ostatními kočovníky.

Dále také můžeme zhlédnout dokument Vlci na hranicích, který se tematicky zaobírá právě vlky navracejícími se do české přírody. Sledujeme však, že veřejnost má na tento fakt různé názory – někteří návrat vítají a jiní se naopak vlky cítí ohroženi. Příběhy lidí z obou konců tohoto názorového spektra uvidíme právě v tomto dokumentu.

Od 10. 6. můžeme zhlédnout pokračování úspěšného filmu Tiché místo – tedy Tiché místo: Část II. V prvním díle jsme se seznámili s rodinou Abbottových, která přežila útok zvukocitlivých mimozemšťanů na Zemi především díky tomu, že kvůli nejstarší dceři umí komunikovat znakovou řečí. Z rodiny však zbyla jen matka se třemi dětmi a ve druhé části tohoto filmu se všichni čtyři vydávají do světa, kde jim nebezpečí bude hrozit nejen od nepřátelských mimozemšťanů, ale také od ostatních lidí.

Dále v kinech uvidíme dokumentární film Nebe, kde se seznámíme s dojmy novináře Tomáše Etzlera, který žil sedm let v Číně a pracoval zde jako zahraniční zpravodaj. Zde ale kromě každodenní syrové reality zažil provoz sirotčince, kde bydlí těžce postižené a opuštěné děti.

Určitě si také nenechte ujít film Nikdo, kde Bob Odenkirk ztvární unaveného muže středního věku žijícího s nevděčnou rodinou, který jednoho dne nechá ve svém domě dva lupiče, aby beztrestně kradli a praštili jeho syna. Po události v autobuse, kde je jedním z cestujících, které obtěžuje skupinka grázlů, si už však nenechá nic líbit.

Zdroj informací: csfd.cz

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.
Podělte se o svůj názor: