Kniha My děti ze stanice ZOO se dočkala i svého seriálového zpracování – tato osmidílná minisérie bude ke zhlédnutí na HBO GO již tento víkend.

Kromě svého filmového zpracování od Uliho Edela z roku 1981, kde si zahrála teprve 13letá herečka Natja Brunckhorst, se kniha (za kterou stojí novináři Kai Hermann a Horst Rieck, kteří udělali s Christiane F. rozhovor) My děti ze stanice ZOO dočkala i adaptace v podobě minisérie. Ke zhlédnutí bude od 27. února na platformě HBO GO a všech 8 dílů bude zveřejněno najednou.

Kniha My děti ze stanice ZOO pojednává o reálném příběhu západoberlínské Christiane F., která v pouhých 14 letech spadla do drogové závislosti. Christiane pocházela z nepříznivého prostředí, její rodiče se rozvedli a celková nespokojenost se životem a nuda ji dovedli až k partě drogově závislých teenagerů. Netrvalo dlouho a Christiane s drogami začala experimentovat také, postupem času se stala závislá na heroinu.

V případě minisérie od Philippa Kadelbacha však půjde spíše o volnou inspiraci knihou, nicméně kromě Christiane F. se i v této minisérii objeví její přátelé Stella, Babsi, Benno, Axel a Michi.

Minisérie se natáčela převážně v Berlíně, nicméně některé záběry pochází i z Prahy (konkrétně ze Smíchovského nádraží, Pragovky a prostorů Divadla x10) a z Bělic u Benešova. Smíchovské nádraží se dokonce pro účely filmu proměnilo v berlínské.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.