V pátek 24. září 2021 měl na Apple TV+ premiéru dlouho očekávaný seriál Nadace natočený dle knižní předlohy od Isaaca Asimova. V ideálním případě se dočkáme celkem osmi řad.

Seriál Nadace se bude zaobírat skupinou lidí rozprostřených na planetách po celé galaxii, přičemž všichni z nich žijí pod taktovkou Galaktické říše. Děj se bude soustředit zejména na psychohistorika Gaala Dornicka a nejlepšího matematika v celé galaxii Hariho Seldona.

Poslední zmíněný využil matematiku ke zkonstruování teorie umožňující předpovídat chování velkých lidských mas v průběhu dlouhých časových období. To proto, že chování jedince je příliš nepředvídatelné, zato chování mas se matematikou dá velice dobře predikovat.

Seriál bude stejně jako kniha začínat pozvánkou Gaala Dornicka na Trantor, nicméně v případě seriálu bude Gaal Dornick žena (tuto postavu ztvární herečka Lou Llobell). Co se dalších hlavních postav týče, Hariho Seldona bude hrát Jared Harris, Brother Day bude Lee Pace, Leah Harvey bude Salvor Hardin, Lauru Birn uvidíme jako Demerzel a Terrence Manna bude Brother Dusk.

Zejména u Leeho Pace to nebude jeho premiéra ve sci-fi žánru, poněvadž v roce 2014 si zahrál ve filmu Strážci Galaxie.

24. září měly premiéru dva díly tohoto seriálu, a jelikož mu diváci na mezinárodní filmové databázi imdb.com udělili celkové hodnocení 8.8 z 10, vypadá to, že opravdu stojí za zhlédnutí.

Pokud si seriál udrží velkou sledovanost, měla by Nadace mít celkem osm řad. Vzhledem k tomu, že i knižní předloha je rozvleklá, bude na tom podobně i seriálová Nadace – ne všechny zápletky první řady se prý dočkají rozuzlení a první série spíš bude o představování postav a světa.

Zdroje informací: csfd.cz, imdb.com

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.