Komedie Discopříběh měla premiéru v 1. listopadu 1987, tedy již před více než třiceti lety. V hlavní roli se objevil Rudolf Hrušínský nejmladší jako Jirka Horáček a otce mu hrál oblíbený český herec Ladislav Potměšil. Film zachycuje problémy dospívajícího Jirky, který žije se svým ovdovělým tátou na sídlišti. Mladík se zamiluje do krásné Evy, u které ale nemá šanci. Potají jej však miluje budoucí kadeřnice Jitka. Pojďme se podívat na několik zajímavostí a chyb z této dnes již klasické komedie. 

Při natáčení scény, ve které Rudolf Hrušínský nejmladší běží přes náměstí nahý, bylo na místě zhruba 7500 lidí. Slavná scéna se natáčela v Plzni, kde se točila většina filmu. Některé záběry jsou však i z Prahy (Řepy) a Písku.

Jaroslava Bobková-Stránská (kadeřnice Jitka) dostala pozvánku na konkurz, rozhodla se však nejít. To režisér Soukup neakceptoval a osobně jí zavolal a přesvědčil ji, aby roli přijala. Do Jitky se ve filmu nešťastně zamiloval Jirkův kamarád Roman (Roman Pikl). Ve skutečnosti spolu herci ještě 4 roky po natáčení chodili.

Představitelku Evy si vybral režisér díky časopisu, ve kterém byla Mariana Slováková nafocena, protože se věnovala modelingu.

Jaroslava Bobková-Stránská se během natáčení učila, jak správě ostříhat a oholit vlasy Rudolfu Hrušínskému. Nakonec ale scénu natočili tak, že ruce, které stříhají jeho vlasy, patří profesionální kadeřnici.

Reklama na střeše paneláku „Škoda do celého světa“ byla nainstalována schválně pro film. Po dotočení filmu byl nápis opět demontován.

FOTO: distr. FTV Prima

Během scény z kadeřnictví, kdy Jitka pláče nad stříháním Jirkových vlasů, nebylo potřeba použít umělé slzy. Herečka opravdu plakala, bylo to ale smíchy. Scénu natáčeli opakovaně, nakonec se to podařilo a po smíchu není ve filmu ani památky.

Premiéra filmu byla v v amfiteátru v Plzni, a přišlo na ni neuvěřitelných 22 000 lidí.

Ve scéně, kdy policista zadrží Jirku, protože běžel nahý, si prohlíží příslušník jeho občanský průkaz. Ten ale u sebe nemohl mít, protože byl nahatý a kamarádi mu jeho věci odnesli.

Když se Jirka přijde ostříhat k Jitce do kadeřnictví, v levém horním rohu můžeme vidět mikrofon. Ten se poté pomalu ztratí mimo záběr.

Ve scéně, kdy Jirka stopuje a zastavuje mu Avia, má vůz na sobě plachtu. V dalším záběru se ale již veze na korbě a to bez plachty.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA