Už od chvíle, kdy bylo oznámeno, že se televizní stanice Amazon Prime chystá znovu probudil magický svět Středozemě, bylo jasné, že si ukousli opravdu velké sousto. Lord of The Rings se právoplatně stal jedním z nejprodávanějších románů všech dob, což by mohlo stačit, aby tato streamingová televize získala slušnou diváckou sledovanost.

 

Přestože LOTR již získal svou filmovou adaptaci, Amazon je pevně přesvědčen, že nastal čas, aby byl Tolkienův příběh přenesen na televizní obrazovky. A tak s touto monumentární záležitostí, která LOTRa promění v televizní seriál, musí Amazon vynaložit velké usílí a nemalý finanční obnos.

Podle společnosti Reuters Amazon počítá s rozpočtem více jak 500 miliónů dolarů pro dvě sezóny. Jedná se o částku nad rámec 250 miliónů dolarů, která již byla uhrazena za získání práv na produkci Lord of The Rings. Celkové náklady by se tak mohly vyšplhat až na 1 miliardu dolarů. Nemalé investice prozrazují, že Amazon v tento projekt opravdu věří.

Pro porovnání. První sezóna The Man in the High Castle stála 72 miliónů dolarů a stanici přinesla 1, 15 miliónů nových členů, což dělá 63 dolarů na jednoho účastníka. Druhá sezóna stála již 107 miliónů dolarů .

Amazon.com

S tak vysokými náklady by LOTR musel společnosti přinést třikrát více účastníků, než obě sezóny The Man in the High Castle. Je to vůbec možné? V současné době si na televizních obrazovkách konkurují skvělé seriály jako Game of Thrones, The Walking Dead či Westworld a Lord of The Rings by se zajisté mohl stát jedním z nich.

Nejvíce se o seriálové adaptaci LOTR hovoří jako o nástupci Game of Thrones, které završí svou cestu v roce 2019. Přestože HBO již teď chystá další spin-offy, zanechá na trhu obrovskou díru, kterou je třeba zaplnit.

YouTube

 

Přihlédneme-li k faktu, že Jacksonova původní trilogie Lord of The Rings stála „pouhých“ 281 miliónů dolarů, je očividné, že Amazon nehodlá nic ponechat náhodě. Technologie od roku 2001 značně pokročily a s nimi i nároky diváků, takže se dalo očekávat, že výroba seriálu nebude „za hubičku“. Naštěstí pro Amazon je televizní adaptace již dlouhých deset let na „hot seznamu“ přání a samotné objevování Tolkienových neprozkoumaných příběhů je jistou zárukou, že si Lord of The Ring během své nové výpravy podmaní televizní svět.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz