Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii
Podívejte na fotky v galerii

Den, na který fanoušci krimiseriálu Námořní vyšetřovací služba čekali, je konečně tady. Premiéra osmnácté série startuje dnes večer na Nova Action. Kvůli pandemické situaci bude mít ale tato řada „jen“ 16 epizod. A co jste nejspíš nevěděli o Námořní vyšetřovací službě?

Seriál vznikl v roce 2003 jako náhrada jiného, už „dohasínajícího“ seriálu JAG. Ovšem základní vyšetřovací tým v čele s Gibbsem byl „divácky ověřen“ už předtím, ve 20. a 21. epizodě osmé série JAGu, kde spolupracoval na vyřešení případu.

Duchovní otec seriálu Donald P. Bellisario původně nechtěl Marka Harmona obsadit do hlavní role Gibbse (připadal mu málo drsný) a nabídl tuto postavu Harrisonu Fordovi. Ale ten se nechtěl uvázat k „nekonečnému“ seriálu a odmítl. Až pak byl Harmon „vzat na milost“.

Federální vyšetřovací úřad Naval Criminal Ivestigative Servis v USA skutečně existuje, ale jeho pracovní náplní jsou jen „drobnější“ případy kriminálních činů v řadách amerického námořnictva, jako například dezerce, rvačky s ublížením na zdraví, krádeže a podobně. Vraždy jsou prý naprostou výjimkou a   případy terorismu, špionáže a zahraničních mafií jsou řešeny ostatními složkami bezpečnostního aparátu, jako jsou například FBI nebo CIA.

Sledovat seriál můžete na Nova Action od 26.1. Námořní vyšetřovací služba XVIII.

Zdroj: TV Nova

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA