Pandemie koronaviru způsobující nemoc COVID-19 ve Spojených státech pořád řádí a mnoho akcí, festivalů a natáčení bylo z tohoto důvodu odloženo či zrušeno. Představitel Negana v seriálu The Walking Dead (Živí mrtví), Jeffrey Dean Morgan, tvrdí, že nemá sebemenší tušení, kdy natáčení 11. řady začne.

Vzhledem k aktuální situaci ve Spojených státech nabralo zpoždění už i finále 10. řady. Zatím poslední série tak zůstala neuzavřena a 16. epizoda nám byla slíbena v průběhu tohoto roku. Problémy nastaly především v postprodukci závěrečného dílu. Ta se z důvodu pandemie nemohla včas dokončit.

10. řada zatím skončila jedním velkým cliffhangerem, kde Beta vede stádo chodců přímo na uprchlíky z Alexandrie a přeživší z Hilltopu. Mezitím Eugene, Yumiko, Ezekiel a čerstvě představená Princezna míří na místo setkání s neznámou Stephanie a jejími lidmi. Aby toho nebylo málo tak Alden s Aaronem narazí na maskovanou postavu, jejíž identitu zatím neznáme.

Největší překvapení pak přichází ve formě návratu Maggie, která v seriálu chyběla od 5. epizody 9. série, kde jsme naposledy viděli také Ricka Grimese. Finále 10. řady je tak velmi důležité. Tvůrce mimo natáčení nové série čeká ještě práce na té aktuální, které stále chybí zakončení.

Jak už bývá zvykem, tak The Walking Dead (Živí mrtví) se po půlroční pauze vrací vždy na podzim. To je poměrně dlouhá doba na to, aby tvůrci stihli dokončit 10. řadu a začít natáčet nadcházející 11. sérii. Jak však prohlásil v nedávném rozhovoru představitel Negana, Jeffrey Dean Morgan, nikdo zatím netuší, kdy se vůbec začne natáčet.

„Co se týče nadcházející série The Walking Dead, nemám tušení. Nikdo netuší kdy, kde a jak, pokud vůbec. Je to jedna velká hra s časem a my si musíme jen počkat na to, co se stane dál.“

Pandemie ve Spojených státech má nepředstavitelný dopad na celý zábavní průmysl. Ani štáb The Walking Dead (Živí mrtví) není vůči nemoci COVID-19 imunní. Zpoždění nabrala nejen 10. řada, ale také nový spin-off seriál The Walking Dead: World Beyond, který měl připravit půdu pro filmy s Rickem Grimesem (a dost možná i s Michonne). Přesto, že jsou filmy stále v plánu, je dost pravděpodobné, že nyní naberou také velké zpoždění. Seriál The Walking Dead: World Beyond byl odložen na dobu neurčitou.

Natáčení The Walking Dead (Živí mrtví) začíná většinou v květnu a trvá až do podzimu. Nejhorší bývají letní měsíce, které herci sami označují za vůbec nejnáročnější na natáčení. Ve státě Georgie bývají totiž velmi horká léta. Vzhledem k tomu, že sám představitel Negana, Jeffrey Dean Morgan, nemá tušení, kdy se začne natáčet, je dost pravděpodobně, že 11. řada nabere taky zpoždění. Vše tak záleží na vývoji šíření nemoci COVID-19 ve Spojených státech.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz