Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. Romantická komedie SRDCE NA DLANI plná skvělého hereckého obsazení míří do kin.

Josef (Boleslav Polívka) se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku (Eliška Balzerová), majitelku pojízdné kavárny. Jako by se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička (Jana Pidrmanová) i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem (Matouš Ruml), ji zasáhne u srdce. K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Honzík poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje a tak sbírá rady od maminky, dědečka Josefa nebo sympatického strejdy Karla (Vladimír Polívka). I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do Honzíkovy paní učitelky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho sbližování nebylo málo, Karlův basset Váleček si velmi rozumí s Eliščinou bassetkou Šalinou.

SRDCE NA DLANI, FOTO: Distr. CinemArt

Láska přináší do životů našich hrdinů naději a krásu, ale i komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem a dobrou vůlí překonat. „V komedii Srdce na dlani se proplétá několik příběhů o lásce, která temperamentně zasáhne do života starších, mladších i nejmladších hrdinů. A zamilují se dokonce i basseti Váleček a Šalina. Věřím, že naše nová komedie udělá divákům v kinech radost a potěší je stejně jako Ženy v běhu,“ vzkazuje divákům režisér a scenárista Martin Horský.

SRDCE NA DLANI, FOTO: Distr. CinemArt

Trailer:

Martin Horský, scenárista a režisér

Martin Horský vystudoval Pedagogickou fakultu a Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. Jako scenárista debutoval filmem Láska je láska, který se stal jedním z divácky nejúspěšnějších filmů roku 2012. Druhý film podle jeho scénáře, Život je život, byl nejnavštěvovanějším českým filmem v domácích kinech v roce 2015. Scenáristicky se podílel i na úspěšné komedii Bezva ženská na krku. Jako režisér debutoval filmovým hitem Ženy v běhu, který v českých kinech vidělo přes 1,5 miliónu diváků.

Po Ženách v běhu přicházíte se Srdcem na dlani. Na co se můžou diváci těšit?

Byl bych rád, aby nový film udělal lidem hlavně radost, tak jako ji udělaly Ženy v běhu.

Děláte komedie. Čím vás tento žánr baví?

Humor považuji za důležitou součást našeho života. Baví mě dělat lidem radost. Když vidím v kině smějící se diváky, říkám si, že to, co dělám, má smysl.

Inspirovaly vás při psaní scénáře skutečné osudy nebo příhody, s kterými jste se setkal?

Jedná se o smyšlené příběhy a situace, ze kterých by měl být cítit skutečný život.

Jak se rodilo herecké obsazení? Měl jste jej v hlavě již při psaní scénáře?

Hereckou dvojici Bolek Polívka, Eliška Balzerová jsem si vysnil už během psaní scénáře. Jsem moc rád, že se mi sen splnil a tito skvělí herci role přijali. O obsazení dalších rolí jsem začal přemýšlet až po dopsání scénáře.

V příběhu se do sebe zamilují starší, mladší i nejmladší hrdinové a dokonce i hrdinové psí. K těm starším zamilovaným patří dávní spolužáci z brněnské JAMU Bolek Polívka a Eliška Balzerová. Jak se s těmito legendami spolupracuje a jak to mezi nimi ve filmu jiskří?

S Bolkem Polívkou a Eliškou Balzerovou se spolupracuje skvěle, jsou to úžasní herci a hlavně jsou to úžasní lidé. Svými zkušenostmi a nápady dokáží role obohatit. Já jsem vždycky rád, když herci o roli přemýšlí a snaží se ji vylepšit a obohatit. Bavilo mě poslouchat, když vyprávěli historky ze společných studií na JAMU.

Ve filmu je nebo spíše vzniká několik zamilovaných dvojic. Jaká byla chemie mezi hereckými představiteli?

Vedle páru Bolek Polívka, Eliška Balzerová zde máme ještě Vladimíra Polívku s Kristínou Svarinskou a Janu Pidrmanovou s Matoušem Rumlem. Stejně jako v Ženách v běhu, tak i u Srdce na dlani jsme měli velké štěstí na skvělé a moc šikovné herce. Mezi všemi fungovala chemie výborně, což diváci v kině uvidí.

Ve filmu hrají otce a syna Bolek a Vladimír Polívkovi.

Ano. Poprvé si zde zahráli otce a syna. Bylo báječné pozorovat je, jak si spolupráci užívají.

Stejně jako v Ženách v běhu i zde máte děti a psy.

Na dětské role jsme dělali velký casting a vyplatilo se. Pro roli Honzíka se nám podařilo objevit velmi talentovaného Jendu Čadila, pro kterého to byla první filmová role, a zvládl ji skvěle. Pokud jde o psy, napsal jsem scénář, ve kterém jsou dva basseti Váleček a Šalina. Zpočátku jsme byli od tohoto plemena odrazováni, že je s nimi těžká spolupráce, ale podařilo se nám najít dva šikovné bassety Vincenta (Váleček) a Agátu (Šalina), kteří to odehráli na psího Oscara.

Můžete několika slovy pozvat diváky do kin?

Rád bych diváky pozval na komedii, která jim udělá radost, přinese úsměv na rty a dodá spoustu pozitivní energie.

Martin Horský, Jenda Čadil a basset Váleček při natáčení filmu SRDCE NA DLANI, FOTO: Distr. CinemArt

Zdroj informací: CinemArt

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA