Je to zhruba rok, co začala vycházet dodatková série ke komiksové předloze, která nám postupně odhaluje minulost jednoho z největších záporáků komiksového světa. Tato minisérie se jmenuje Here’s Negan a pojednává, jak už z názvu vyplývá, právě o Neganovi. Zatím jsme se dočkali 14 issues po čtyřech stranách. Robert Kirkman (tvůrce komiksu) nám slíbil celkem 16 issues, které se budou zabývat Neganovou minulostí, což znamená, že nám zbývají ještě dvě části. S každým novým issue se čím dál tím více přibližujeme ke zrodu pravého Negana. Nejnovější issue Here’s Negan nám konečně odhalilo Neganovu první oběť, kterou zabil svou pálkou. Více informací níže.

Článek obsahuje spoilery z minisérie Here’s Negan!

Zhruba po jednom roce a 14 issues jsme se konečně dočkali onoho momentu, kdy Negan umlátí svou pálkou, která se zatím nejmenuje Lucille, svou první oběť. O Neganovi již víme, že je bývalý tělocvikář, který měl ženu jménem Lucille. Svou ženu sice miloval, ale i přesto ji podváděl, tedy do doby, než zjistil, že má rakovinu. Jeho osobnost je silná, proto se také dokázal přenést přes smrt své ženy a jít dál. V pozdějších issues této minisérie se pravděpodobně dočkáme i momentu, kdy pojmenuje svou pálku.

V předposledním díle 7. série jsme mohli vidět, jak se jeden ze Spasitelů, David, snažil znásilnit Sashu. Než se mu to však podaří, přistihne jej Negan, který jej za tento čin draze potrestá. Negan Davida bodne bez jakýchkoliv výčitek do krku (Mimochodem tato scéna byla převzata z komiksové předlohy). Negan nám tímto ukázal, že se mu opravdu příčí znásilňování žen. A právě znásilnění bylo příčinou jeho prvního zabití pálkou.

Věc se má tak: Jeden z můžu nabídne Neganovi, že může kdykoliv znásilnit ženu, která s nimi cestuje. Tvrdí, že pravidla dřívějšího světa už neplatí a že si s ní může dělat co chce. Negana tento přístup pochopitelně rozzuří. Strhne se menší hádka, která vyvrcholí tím, že Negan vezme svou pálku a umlátí muže k smrti.

Tyto události odstartovaly Neganovo nastolování spravedlnosti pomocí jeho pálky. Je Vám tahle scéna povědomá? Není to přece tak dlouho, kdy jsme mohli vidět, jak Negan rozbil hlavu dvě členům naší skupiny – Abrahamovi a Glennovi. Glennova smrt však tuto scénu připomíná o něco více než ta Abrahamova. Posuďte sami.

Čtete tuto minisérii o Neganovi? Jak se Vám líbí? Jak si myslíte, že skončí? Napište nám Váš názor dolů do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz