Sedmá série The Walking Dead je za námi a názory fanoušků jsou poměrně rozporuplné, jedni jsou zklamaní a rozhlašují, že „TWD už není, co bývalo“, zatímco druzí nemohli odtrhnout oči od obrazovek a byli z finálového dílu naprosto nadšení. Pravda je taková, že sledovanost The Walking Dead skutečně klesá a co se týče posledního dílu, tak že všech „season finale“ měl nejmenší sledovanost, i přes to, že jsme si akce a zvratů užili vcelku dost. Každá série má své plusy a mínusy a ta sedmá se točila neustále především kolem jednoho – Negana, což někdo bere jako plus, jiní jako mínus, věc se má ale tak, že Negan má mnohem víc obdivovatelů, než diváků, kteří jej nenávidí! Byl ale Negan vždy takovým drsňákem? Co dělal před apokalypsou, po jejím začátku a jak se ke své nynější „image“ dostal? To se dozvíte níže.

PŘED APOKALYPSOU

První čtyři strany dílu komiksu s názvem „Here’s Negan“ odhalují Negana jakožto učitele tělocviku na střední škole, kterému jde o to, aby k němu žáci vzhlíželi. Občas je na žáky dost tvrdý, přesto je ale zve do své garáže, aby si s ním zahráli ping pong, onu „vidláckou“ mluvu pochytil od náctiletých, se kterými trávil svůj čas. Během jednoho takového odpoledne se mu během výchovné lekce povede zesměšnit jednoho z mladíků, což bohužel slyší i jeho žena jménem Lucille a pokárá ho za to, než ale svůj proslov stihne dokončit, omdlí a padá Neganovi k nohám.

V dalším díle Negan objímá svou bezvládnou ženu a křičí o pomoc, načež jsou oba odvezeni do nemocnice, kde se dozví smutnou zprávu – Neganova žena má rakovinu.

Negan odchází ke své milence, kde ji v posteli sděluje, že ho rakovina jeho ženy opravdu štve, načež ho jeho milenka vyhazuje z bytu a říká mu, aby se už nevracel. Poté se Negan vrací ke své ženě a oznamuje ji, že vztah s milenkou ukončil a hodlá se naplno věnovat ji, Lucille z toho ovšem nadšená není, protože ví, že nebýt rakoviny, nejspíš by s ní nebyl. Jejich vztah chvilku pokračuje normálně dál, po celou dobu se Negan chová jako vzorný manžel, kterému nejde o nic jiného, než o to, aby přežila, až do chvíle, kdy se jeho ženě přitěžuje, omdlívá a je znovu odvezena do nemocnice.

APOKALYPSA ZAČÍNÁ

Starost o nemocnou Lucille narušuje začínající zombie apokalypsa. Negan se začátku netuší, co se děje, vyhlíží z okna nemocničního pokoje, všude hořící auta, panika, město plné chaosu.. Do pokoje vtrhává mladý chlapec, který spatří Negana a snaží se ho dostat pryč se slovy „musíme vypadnout, tvoje žena je stejně moc slabá na to, aby to přežila“, Negan ale bez ní odejít odmítá. Lucille umírá na následky rakoviny pár dnů po vypuknutí apokalypsy a mění se v zombie. Negan z počátku neví, co se s ní děje a poté nemá tu sílu ji zabít, proto se toho ujme náhodný chlapec, který byl v nemocnici také.

ZTRÁTA PŘÁTEL A BOJ O PŘEŽITÍ

Po odchodu z nemocnice začíná boj o přežití, Negan se přidává k různým skupinám, nachází si přátele, ti ale postupně všichni umírají v rukách chodců. Jeden z oněch přátel u sebe nosíval basebalovou pálku, kterou si po jeho smrti bere Negan a později ji pojmenovává Lucille (po své ženě). Negan postupně otupuje své city a přestává „si hledat přátele“, nýbrž spojence kteří mu pomohou přežít, je už unaven z neustálého pohřbívání přátel, které má rád. Jednoho dne ho během táboření najde Dwight a nabídne mu, aby se přidal k jeho skupině, z které si Negan postupně dělá své poddané a vzniká tím první skupinka „The Saviors“.

[su_quote cite=“Negan k Rickovi„]“Tolik zkurvenejch lidí…Slabejch, zkurvenejch lidí. Brečí, bojí se, dělají všechny sračky, který jsou v jejích silách, aby se nechali zabít. Bezpáteřní svině co jsou pokrytý strachem, dokud nejsou roztrhaný na kusy. Byl jsem jima obklopenej, viděl je všechny zemřít… Bylo jich tolik, že už jsem to přestal počítat. Po nějaký době jsem začal vidět všechny stejně… Kurva, většina lidí je taková. Dwight, ti sráčové u brány.. všichni žijou v hrůze. Ztratil jsem k lidský rase veškerej respekt. Je jednoduchý rozmašlovat nějakýmu týpkovi hlavu, když si myslíš, že to zachrání jeho kámoše… Zvlášť když si myslíš, že jedinej způsob, jak je udržet naživu, je udělat z nich otroky. Po nějaký době přestaneš lidi vidět jako lidi…[/su_quote]

Tak co na Neganův příběh říkáte? Změnili jste na něj názor, nebo ne?
Článek pro vás připravila Narry.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz