Jak náročné je být hercem či herečkou? Spousta z nás má pocit, že hollywoodské celebrity dostávají astronomické částky za pouhé zapamatování si několika vět. Herectví ale není pro každého, někteří známí herci si museli projít dlouhými přípravami a extrémními proměnami, aby se svým tělem maximálně přiblížili postavám, které ve filmu ztvárňují. V článku najdete některé z těch nejextrémnější.

Chris Hemsworth / Thor a V srdci moře

Australský herec Chris Hemsworth pro roli boha hromu Thora ve filmu Thor z dílny studia Marvel nabral přes 10 kilogramů svalů. V této formě se musel udržet i do týmovky Avengers a Thor: Temný svět. Hned po natočení těchto filmů začal držet přísnou dietu a shodil téměř stejnou váhu, kterou předtím nabral, a to kvůli filmu V srdci moře, kde ztvárnil trosečníka na lodi, kterou napadla obří velryba.

boredpanda.com

Christian Bale / Mechanik

Mistr proměn Christian Bale kvůli roli Trevora Reznika v thrilleru Mechanik z roku 2004 shodil neskutečných 30 kg. Reznik má ve filmu insomnii, což vede k extrémní ztrátě váhy. Herec se do této formy dostával téměř čtyři měsíce a jeho denní příjem byl 260 kalorií z jedné plechovky tuňáka a jednoho jablka. Stravu doplnil o černou kávu a vodu. K drastické dietě přidal ještě hodiny silového a kardio tréninku. Bale ztvárnil i role, kvůli kterým musel několik desítek kilogramů nabrat, nedávno třeba ve snímku Vice.

boredpanda.com

Natalie Portman / Černá labuť

Americko-izraelská herečka Natalie Portman si za výkon v dramatu Černá labuť odnesla Oscara a to zcela zaslouženě. Aby působila jako opravdová baletka, shodila přes deset kilogramů a její denní kalorický příjem byl téměř nulový. Jedla pouze mrkve a mandle a denně strávila osm hodin trénováním baletu. Herečka později prozradila, že občas měla pocit, že zemře.

boredpanda.com

Matthew McConaughey / Klub poslední naděje

Herec Matthew McConaughey kvůli roli pacienta AIDS ve filmu založeném na skutečných událostech shodil 20 kilogramů. Podle herce měla ztráta váhy pozitivní dopady, protože po celou dobu natáčení měl hodně energie. V noci potřeboval o tři hodiny méně spánku než obvykle. Na dosažení cílové váhy měl čtyři měsíce a snažil se zhubnout tím nejzdravějším způsobem, takže údajně nedržel žádnou drastickou dietu.

boredpanda.com

Chris Pratt / Strážci Galaxie

Tři až čtyři hodiny v posilovně denně pomohly herci Chrisovi Prattovi do formy vesmírného hrdiny Star Lorda v marvelovce Strážci Galaxie. Pratt měl před konkurzem na roli superhrdiny údajně téměř 140 kg. Za šest měsíců se mu podařilo shodit 30 kg a vytvarovat svaly. Ve spolupráci s trenérem a nutričním poradcem mu byl vytvořen tréninkový i stravovací plán, jenž obsahoval pouze na živiny bohatá jídla a několik litrů vody denně. Pití vody bylo podle Pratta úplně nejhorší, protože každou chvíli potřeboval na záchod.

boredpanda.com

50 Cent / Nezvratná diagnóza

Raper 50 Cent musel shodit přes 30 kilogramů svalů a tuku kvůli roli hráče amerického fotbalu, jemuž byla diagnostikována rakovina. 50 Cent, kterému váha normálně ukazuje stovku, sdílel fotku, kde váží 70 kilogramů. Údajně se do této formy dostal přísnou hladovkou a třemi hodinami denně na běžeckém páse po dobu devíti týdnu. „Neustále jsem hladověl,“ řekl pravým jménem Curtis Jackson.

boredpanda.com

Tom Hanks / Trosečník

Tom Hanks nabral 23 kg, aby se přeměnil do role zavalitého muže. Když se do takovéto kondice dostal, natočili se scény před ztroskotáním na ostrově. Poté měl známý herec téměř rok na to, aby přes 25 kg opět shodil a vypadal jako hladovějící trosečník na pustém ostrově. Několik měsíců si také neholil vousy a nestříhal vlasy.

boredpanda.com

Jared Leto / Zavraždění Johna Lennona

Než kvůli roli ve filmu Klub poslední naděje shodil 25 kilogramů, zpěvák a herec Jared Leto nabral přes 30 kg. Ve snímku Zavraždění Johna Lennona ztvárnil psychicky narušeného vraha zpěváka skupiny Beatles Johna Lennona. Marka Davida Chapmana. Když se natáčení filmu blížilo ke konci, váha herce natolik omezovala, že měl problémy s chůzí.

boredpanda.com

Charlize Theron / Zrůda

Herecký výkon rodačky z Jihoafrické republiky Charlize Theron v oscarovém filmu Zrůda byl opravdu vynikající a to i díky tomu, že Charlize několik měsíců žila podobným životním stylem jako skutečná sériová vražedkyně Aileen Wuornos, kterou Theron, jež nabrala 15 kg, ztvárnila. Její strava tvořila z velké části pouze koblihy a brambůrky, ale podle herečky nabrání váhy nebylo hlavním cílem.

boredpanda.com

J. K. Simmons / Liga spravedlnosti

V té době šedesátiletý herec, známý díky roli vydavatele v několika dílech marvelovky Spider-Man, se v roce 2017 objevil v dalším superhrdinském trháku Liga spravedlnosti od konkurenčního DC Comics. Kvůli roli komisaře Jamese Gordona trávil v posilovně několik hodin denně a držel přísnou dietu. Nabral několik kilogram svalů. Podle jeho trenéra, bývalého mariňáka, se Simmons do formy nechtěl dostat pouze kvůli filmu, ale hlavně sám pro sebe.

boredpanda.com

Robert De Niro / Zuřící býk

Robert De Niro se stal mistrem přeměn ještě před Christianem Balem, což potvrzuje jeho transformace ve Scorseseově filmu Zuřící býk o životě boxera Jakea LaMotty. Robert v produkci filmu prošel hned dvěma přeměnami – celý film si musel udržet vypracovanou postavu boxera a na úplném konci filmu jsme ho mohli vidět o 30 kilogramů těžšího. Způsob, jakým váhu nabral je trochu humorný. Na několik týdnů bylo natáčení pozastaveno a herec odjel do Itálie, kde snědl opravdu velké množství těstovin.

boredpanda.com

 

-reklama-