Letos se v kinech a na obrazovkách po celém světě objevilo mnoho velmi dobrých a úspěšných filmů, které si zaslouží veškerou chválu a peníze, kterým se jim dostává. Avšak, jak už tomu tak bývá, měli jsme možnost vidět i filmy, které si naopak nezaslouží chválu skoro žádnou a už jen jejich existence je urážkou… Dobře, možná trochu přeháním. Každopádně, tady jsou některé z nejhorších filmů roku 2018. (Jedná se pouze o můj osobní názor. Pokud se vám některé ze zmíněných filmů líbí, tak to je naprosto v pořádku a já rozhodně netvrdím, že by se vám líbit neměly.)

1. The Nun

Zdroj: Warner Bros.

Začneme zlehka. The Nun, česky Sestra, není přímo tak špatný film, že by se na něj nedalo dívat. Je tam pár (ale opravdu jen pár) dobrých scén a herecké výkony taktéž nejsou úplně k pláči. Avšak jednou věcí tento film rozhodně je – velkým zklamáním. Když jsem se šel na tento film podívat, tak jsem očekával, že to bude aspoň z poloviny tak dobrá podívaná, jako The Conjuring 1 a 2. Avšak teď už vím, že jsem byl velmi naivní. A jsem si jistý, že nejsem ani zdaleka jediný.

2. The First Purge

Zdroj: IGN

Pro lásku boží, prosím, už dost. Přestaňte nám servírovat pořád to samé dokola. Kolikátý díl už to je v této filmové sérii? Čtvrtý? To by nebyl zas tak velký problém, kdyby to nebyla do nekonečna recyklovaná jedna a ta samá zápletka jen s malými změnami. Už u druhého dílu to bylo ohrané, takže vážně doufám, že tohle byl poslední přírůstek do této série. Avšak při hledání informací k tomuto filmu jsem bohužel také zjistil, že dokonce už i existuje seriál The Purge. Vážně by mě zajímalo, čí byla tahle ostuda nápad.

3. Robin Hood

Zdroj: Lionsgate

A máme tady další masivní zklamání. Letošní filmové zpracování legendární postavy jménem Robin Hood vážně nedopadlo dobře. Až je mi i líto nadaného herce Tarona Egertona, který musel hrát v této otřesnosti s příběhem postaveným na hlavu. A pokud nevěříte mě, tak se podívejte na Rotten Tomatoes, kde získal film „krásných“ 16%.

4. Sherlock Gnomes

Zdroj: Paramount

Myslím si, že už jen samotný název je důvod k tomu tento animovaný film odsuzovat. Jenže já jsem ho bohužel dokonce i viděl, takže vím, že si veškerá negativní hodnocení zcela zaslouží. Každopádně, shrnul bych to asi takto. Tento film je nepřímým pokračováním dost špatného filmu Gnomeo & Juliet, ale i tak ho tvůrci dokázali nějakým způsobem udělat ještě horší. Zápletka nedává smysl, film je plný nesrovnalostí a dokonce ani samotná animace nestojí za řeč.

5. I Feel Pretty

Zdroj: Voltage Pictures

Tak jo, budu zcela upřímný. Nemám rád a ani jsem nikdy neměl rád Amy Schumer, takže je možné, že můj názor na I Feel Pretty byl tímto ovlivněn. Ale i tak si myslím, že celá zápletka tohoto filmu je úplně pitomá a také částečně „vypůjčená“ od filmu Shallow Hal. Kdybych vážně musel říct něco pozitivního o tomhle filmu, tak bych řekl, že tam je tak jedna, možná dvě vtipné scény. To je tak vše.

6. Slender Man

Zdroj: Mythology Entertainment

Bezkonkurenčně jeden z nejhorších hororů, co jsem kdy viděl. Slender Man je nudný, bez nápadu, plný klišé a se značně ucházejícími hereckými výkony. To je asi tak vše, co bych řekl.

Také stojí za zmínku: Truth or Dare, A-X-L, Night School, Black Panther, Father Figures