Televizní zábava už existuje desítky let, a za ta léta vznikl nespočet seriálů, pořadů a mini sérií. Je jich tolik, že se najde něco doslova pro každého, a milovníci animace nejsou žádnou výjimkou, protože i pro ně existuje hojná nabídka animovaných seriálů. Avšak které z nich jsou ty nejlepší? Tady je pro vás malý výběr. Nejedná se o žebříček, ale spíše jen o seznam velmi kvalitních seriálů, které rozhodně stojí za zhlédnutí. (Při tvoření tohoto článku jsem se rozhodl nezahrnout anime, protože v té oblasti nejsem dostatečně znalý a navíc si myslím, že by si to zasloužilo mít svůj vlastní seznam toho nejlepšího.)

1. Simpsonovi (The Simpsons)

 

Začneme pochopitelně s tím očividným kandidátem na zařazení do výběru těch nejlepších. Seriál Simpsonovi vznikl v roce 1989 a dodnes mu stále přibývají nové epizody. Najdou se sice mnozí, kteří tvrdí, že ty novější epizody už nejsou zdaleka tak velká zábava, jako byly ty starší, ale to je zcela irelevantní, protože se zkrátka nedá popřít, že to je skvělý a jedinečný seriál. A navíc už jen to, že i po třiceti letech má stále dostatečnou sledovanost na to, aby mohl pokračovat, mluví samo o sobě.

2. Futurama (Futurama)

„Dobré zprávy, ve spolek! Jsme na seznamu nejlepších animovaných seriálů!“

Co by tohle bylo za článek o animovaných seriálech, kdybych zmínil Simpsonovi, ale vynechal Futuramu? Protože i když se tomuto seriálů nedostalo takového úspěchu, jako Simpsonovým, tak to nic nemění na tom, že to je zatraceně dobrý seriál plný kvalitního humoru, kreativních zápletek a jedinečných charakterů, které se každý okamžitě zamiluje.

3. Městečko Záhad (Gravity Falls)

Tohle je jeden z těch seriálů, který si zkrátka okamžitě zamilujete a když se poptáte kolem, tak pravděpodobně nenajdete nikoho, koho by to nebavilo. Gravity Falls je vizuálně opravdu krásný seriál, který vás okamžitě vtáhne roztomilými a extrémně sympatickými hlavními postavami a příjemně jednoduchým humorem. S každou zhlédnutou epizodou chcete vidět stále víc a než se nadějete, tak sedíte se slzami v očích a nechcete věřit tomu, že už je konec.

4. Čas na dobrodružství (Adventure Time)

A nyní tady máme další neskutečně krásný a roztomilý seriál, který vás zaujme zároveň svou jedinečností a jednoduchostí. I když epizody průměrně trvají pouhých 11 minut, tak máte i tak pocit, že každý příběh a každé dobrodružství má vše, co má mít. Zkrátka nic tomu nechybí.

5. Rick a Morty (Rick and Morty)

Můžete hledat jakkoliv usilovně chcete, ale zkrátka nemáte šanci najít ujetější a jedinečnější animovaný seriál, než je právě dílo Dana Harmona a Justina Roilanda nesoucí název Rick and Morty. Konec konců už jen samotný koncept tohohle seriálu zní naprosto ujetě – Starý alkoholik, který je zároveň nejinteligentnějším stvořením ve vesmíru, bere svého naivního čtrnáctiletého vnuka na všelijaká dobrodružství napříč časoprostorem. Je to zkrátka neskutečná zábava, není co víc dodat.

6. Spongebob v kalhotách (Spongebob SquarePants)

A víte co? Možná tady máme remízu na pozici nejujetějšího animovaného seriálu, protože v tomto směru exceluje i celosvětově milovaná žlutá mořská houba jménem Spongebob. V tomto seriálu naleznete veverku žijící pod vodou, rozdělávaní ohně na mořském dně a mluvící houbu žijící v ananasu, jejíž nejlepším kamarádem je mořská hvězdice jménem Patrick. Každopádně, jedná se zkrátka o skvělý animovaný seriál pro děti, kterým se však rozhodně dokážou zabavit i dospělí.

7. Archer (Archer)

Kreativní satirický seriál plný kvalitního humoru a zajímavých postav, jehož hlavní podstatou je udělat si trochu srandu z Jamese Bonda a dalších podobných špiónských filmů/seriálů. Hlavním hrdinou je agent Sterling Archer, který před zachraňováním světa dává přednost drahému alkoholu, stylovému oblečení a samozřejmě ženám.

8. Městečko South Park (South Park)

A nyní tady máme další seriál, který kdybych tady nezmínil, tak bych byl pravděpodobně lynčován a nakonec upálen na hranici. Avšak to vůbec není problém, protože si rozhodně myslím, že South Park si zaslouží na tomto seznamu být. Jedinečný styl animace spojený s kreativitou tvůrců, kteří se nebojí doslova jakéhokoliv tématu, divákovi dopřeje zajímavou podívanou, na kterou jen tak nezapomene.

9. My z Kačerova (DuckTales)

Těžko byste hledali někoho, kdo by alespoň neslyšel o tomhle legendárním seriálu. Kvalitní animace, zábavné příběhy, sympatické postavy a velmi chytlavá hlavní znělka, která se téměř okamžitě zasekne v hlavě každému dítěti i dospělému. Někteří lidé vám dokonce i řeknou, že tohle je ten nejlepší seriál, který kdy pod záštitou Disney kdy vznikl, a já bych si rozhodně nedovolil nesouhlasit.

 

Také stojí za zmínku: Pojďte pane, budeme si hrát, Griffinovi (Family Guy), Avatar: Legenda o Aangovi (Avatar: The Last Airbender), Batman (Batman: The Animated Series), Samuraj Jack (Samurai Jack), Dexterova Laboratoř (Dexter’s Laboratory)