Americký seriál My Name Is Earl, česky nazýván Jmenuju se Earl, možná není považován za jeden z nejlepších seriálů, ale i tak je to perfektní seriál na to, když chcete u něčeho vypnout a dobře se pobavit u trochu přihlouplého humoru. A právě proto tady pro vás nyní mám žebříček těch nejlepších epizod, které jsou skvělým příkladem toho, o čem mluvím. (POZOR! Článek obsahuje menší spoilery.)

5. Buried Treasure (S02E13)

Zdroj: NBC

V této epizodě se Earl snaží zjistit, co se stalo s cennými stříbrnými příbory, které před pár lety spolu se svým bratrem Randym a tehdejší manželkou Joy ukradli, aby je mohl navrátit původnímu majiteli. Každý z účastněných, a to i Darnell, vypráví svou verzi příběhu o osudu ukradeného zboží, a všechny tyto historky jsou svým vlastním způsobem k popukání.

4. My Name Is Inmate 28301-016 (S03E01)

Zdroj: NBC

Poté, co se na konci druhé série Earl u soudu přizná ke zločinu, který ve skutečnosti provedla Joy, je odsouzen ke dvou letům ve vězení. A tak třetí série začíná právě touto epizodou, ve které sledujeme Earla, jak se snaží přizpůsobit životu ve vězení, což vede hned k několika zajímavým, a hlavně vtipným, situacím. A mezitím, ve světě mimo vězení, se Joy snaží postarat o Randyho, aby se tak odvděčila jeho bratrovi za to, co pro ni u soudu udělal. Nutno říct, že to je též značně zajímavá podívaná.

3. Our Other Cops Is On! (S03E07)

Zdroj: NBC

V USA byl, a do jisté míry stále je, velmi populární seriál nesoucí název Cops, ve kterém má divák možnost sledovat skutečné policisty v akci. A právě o tom je tato epizoda Jmenuju se Earl. Přesněji se jedná o fiktivní epizodu Cops, ve které vystupují pouze postavy ze seriálu. Myslím si, že ani není třeba říkat, jak zábavné to dokáže být. Tohle sice není první epizoda s tímto konceptem, ale je to ta nejlepší.

2. Pilot (S01E01)

Zdroj: NBC

Ta epizoda, kde to všechno začalo. Málokdy se stává, že by byly pilotní epizody seriálu špatné, a to platí i u Jmenuju se Earl. Tento Pilot dokázal skvěle představit celý koncept seriálu, ukázat humor, kterému budou diváci vystaveni a zároveň i představil všechny hlavní postavy a ukázal jejich povahy. Zkrátka v této epizodě všechno funguje přesně, jak má.

1. Y2K (S01E19)

Zdroj: NBC

Jednoznačně má nejoblíbenější epizoda ze všech. Než přišel rok 2000, tak se mnozí lidé obávali konce světa, protože si mysleli, že počítače nezvládnou přechod do nového tisíciletí. A mezi tyto lidi patřili i Earl a spol., kteří se po nějaké době schovávání doma ve sklepě rozhodnou vylézt ven a začít vykrádat, protože měli za to, že nastala apokalypsa. Každopádně se nakonec usídlili v supermarketu, kde mezi nimi vznikaly různé neshody, které se však na další den prokázaly nepodstatné, protože se ráno probudí v supermarketu plném lidí a uvědomí si, že k žádnému konci světa nedošlo.