Americký seriál Community, česky nazýván Zpátky do školy, je jedinečný, plný skvělých herců a opravdu hodně zábavný. Doslova každá epizoda má něco do sebe, takže nehrozí, že byste se při sledování tohoto seriálu v nějakou chvíli nudili. Avšak které z těch 110 epizod jsou ty nejlepší? Tady je můj osobní výběr. (POZOR, článek obsahuje spoilery!)

5. G.I. Jeff (S05E11)

Zdroj: NBC

Tato epizoda ze začátku vypadá jen jako parodie animovaného seriálu G.I. Joe, avšak postupem času se začíná ukazovat, že se jedná o mnohem víc. Ve skutečnosti se to totiž všechno odehrává v Jeffově hlavě, který v realitě leží na nemocničním lůžku v bezvědomí.

4. Advanced Dungeons & Dragons (S02E14)

Zdroj: NBC

Když si Jeff, „vůdce“ studijní skupiny, začal dělat starosti o jejich spolužáka Neila, tak se rozhodli si s ním zahrát stolní hru Dungeons & Dragons, aby mu zlepšili náladu a ukázali mu, že jim na něm záleží. Je to sice jedna z vážnějších epizod, ale to neznamená, že neposkytuje pár úsměvných a zábavných chvil.

3. Contemporary American Poultry (S01E21)

Zdroj: NBC

Pokud tento seriál znáte, tak víte, že Abed si zkrátka nemůže pomoct a musí neustále dělat pop kulturní odkazy, přirovnávat skutečné životní situace k filmům a napodobovat fiktivní postavy při každé příležitosti. Takže to nebylo žádným překvapením, když v této epizodě udělal mafiánskou operaci z toho, když převzal kontrolu nad školní jídelnou. A celé je to samozřejmě zakončeno montáží s pasujícím hudebním doprovodem, jako správný mafiánský biják.

2. Pillows and Blankets (S03E14)

Zdroj: NBC

Troy a Abed si chtějí postavit pevnost, avšak nemohou se dohodnout na tom, zdali využít polštáře nebo deky, což vede k tomu, že si každý postaví pevnost z čeho chce a následně mezi nimi vypukne civilní válka. A nejlepší na tom je, že celá epizoda je udělaná ve formě dokumentu, což celou zápletku udělalo značně zábavnější.

1. Modern Warfare (S01E23)

Zdroj: Citytv

Převážná většina fanoušků považuje tuhle epizodu za tu nejlepší, a zároveň ji také označují za svou nejoblíbenější, a já patřím mezi ně. Na škole je vyhlášena soutěž v paintballu, která se, jak už by se dalo čekat, velmi rychle zvrtne, což vede ke dvaceti minutám čistokrevné zábavy. Střelba, výbuchy, zpomalené záběry a drsné hlášky. Tato epizoda má všechno, co by měl mít správný akční film. „Modern Warfare“ si zkrátka zamilujete.

 

Také stojí za zmínku: Abed’s Uncontrollable Christmas (S02E11), Cooperative Calligraphy (S02E08), Critical Film Studies (S02E19), Cooperative Polygraphy (S05E04), A Fistful of Paintballs (S02E23), For a Few Paintballs More (S02E24)