Má váš oblíbený seriál pauzu nebo už úplně skončil? Zalíbilo se vám určité téma a nevíte, jaký seriál by mohl uspokojit vaše chutě? Proto pro vás připravujeme novou rubriku, kde najdete ty nejlepší seriály rozdělené dle žánru. Kromě obecných informací naleznete také malou recenzi. Jako první se představí už po celá desetiletí oblíbení ZOMBIE.

1. The Walking Dead (Živí mrtví)

Zdroj: jeuxvideo.com

Datum vydání: 31. října 2010

Země původu: USA

Domovská stanice: AMC

Průměrná délka epizody: 45 minut

Počet sérií: 8 + (v současné době se natáčí 9. série)

Žánr: Drama / Horor / Postapokalyptický / Zombie

Hodnocení: ČSFD: 80 %, IMDb 8,4/10, Rotten Tomatoes: 80 %

Hrají: Andrew Lincoln (Rick Grimes), Norman Reedus (Daryl Dixon), Lauren Cohan (Maggie Rhee), Danai Gurira (Michonne), Jeffrey Dean Morgan (Negan), Melissa McBride (Carol Peletier), Christian Serratos (Rosita Espinosa), Lennie James (Morgan Jones), Chandler Riggs (Carl Grimes) a další…

 

Hlavním hrdinou příběhu je policejní důstojník Rick Grimes, který je během své služby vážně zraněn a upadne do bezvědomí. Poté, co se probere zjistí, že svět, tak jak ho znal, se nenávratně změnil a nyní ho ovládají oživlé mrtvoly. Během své výpravy za nalezením rodiny se setká s dalšími přeživšími a díky svým schopnostem se stane jejich vůdcem. Tento nový světový řád má ovšem nespočet úskalí, a tak bude vystaven mnoha zkouškám, ztrátám a utrpení, když zjistí, že zombie nejsou tím největším zlem, před kterým musí všechny ochránit.

 

Recenze:

V současné době asi nejznámější a nejúspěšnější zombie seriál je na televizních obrazovkách dlouhých osm let. Ačkoli jeho sledovanost během posledních sérií lehce upadá, stále patří mezi to nejlepší, co tento žánr poskytuje. A to primárně díky poutavému příběhu, který vychází ze stejnojménného komiksu Roberta Kirkmana (přestože se seriál v mnoha bodech liší), tak také díky skvělému hereckému obsazení a speciálním efektům. Je nutno počítat s velkou úmrtností hlavních hrdinů, ale i tak si žádný fanoušek oživlých mrtvol nemůže The Walking Dead nechat ujít.

Novinky a zajímavosti o The Walking Dead naleznete zde: TVGURU The Walking Dead

 

Fotografie:

Video:

2. Fear The Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce)

Zdroj: Dark Horizons

Datum vydání: 23. srpna 2015

Země původu: USA

Domovská stanice: AMC

Průměrná délka epizody: 43 minut

Počet sérií: 4 + (v současné době běží 4. série)

Žánr: Drama / Horor / Postapokalyptický / Zombie

Hodnocení: ČSFD: 66 %, IMDb 7/10, Rotten Tomatoes: 79 %

Hrají: Kim Dickens (Madison Clark), Alycia Debham Carey (Alicia Clark), Colman Domingo (Victor Strand), Cliff Curtis (Travis Manawa), Frank Dillane (Nick Clark), Lennie James (Morgan Jones), Danay Garcia (Luciana), Garret Dillahunt (John Dorie) a další…

 

Fear The Walking Dead je spin-offem sesterského seriálu The Walking Dead. Vracíme se na začátek, tedy do okamžiku vypuknutí apokalypsy. Noví hrdinové, nové místo a nové životní zkoušky.

 

Recenze:

Ačkoli byly začátky Fear The Walking Dead velmi rozpačité, dá se říct, že je s každou sérií lepší a lepší. První sezóna mnoho diváků odradila a je to možná škoda, protože od třetí série nabírá na kvalitě a v některých ohledech dokonce překonává svůj starší protějšek. O něco hůř si vedou hlavní postavy, jelikož některé z nich jsou až nesympatické.

Současná čtvrtá série přinesla mnoho změn a to především kvůli crossoveru s The Walking Dead, kterého se zúčastnil Lennie James (Morgan Jones). Příběh se také přenesl v čase a dohnal tak události 8. série TWD. Změny rovněž proběhly ve tvůrčím týmu a přibylo několik postav.

Novinky a zajímavosti o Fear The Walking Dead naleznete zde TVGURU Fear The Walking Dead

Fotografie:

Video:

 

3. Z Nation

fangeek

Datum vydání: 12. září 2014

Země původu: USA

Domovská stanice: SYFY

Průměrná délka epizody: 42 minut

Počet sérií: 4 +

Žánr: Drama / Horor / Postapokalyptický / Zombie / Komedie

Hodnocení: ČSFD: 53 %, IMDb 6,7/10

Hrají: Kellita Smith (Roberta Warren), DJ Qualls (Citizen Z), Keith Allan (Murphy), Anastasia Baranova (Addy Carver), Russell Hodgkinson (Doc), Nat Zang (10K) a další…

 

Příběh začíná tři roky poté, co Ameriku zasáhla zombie apokalypsa. Úkol je jasný. Speciální tým má do laboratoře v Kalifornii přivést jediného muže, který přežil kounutí. Zde by díky protilátkám v jeho krvi mohli vynalézt vakcínu proti zombie viru. Murphy má ale tajemství. Začíná tak 3000 km dlouhá pouť, na jejíž konci mohou zachránit celý svět.

 

Recenze:

Z Nation je spíše parodií na různé zombie seriály a filmy. Dramatické okamžiky střídají až absurdní situace, nevyjímaje zkouřeného zombíka ve výtahové šachtě. Nenechte se ovšem zmást nadlehčenou atmosférou. I Z Nation dokáže překvapit a vtáhnout vás do dramatických chvil, kdy hrdinům půjde o holý život.

Na zkrácení dlouhé chvíle naprosto ideální seriál.

 

Fotografie:

Video:

 

4. iZombie

Zdroj: Fishmuffins of Doom

Datum vydání: 17. března 2015

Rok ukončení: 2019

Země původu: USA

Domovská stanice: CW

Průměrná délka epizody: 42 minut

Počet sérií: 5 (premiéra páté série se chystá 22. dubna 2019)

Žánr: Drama / Zombie / Mysteriozní

Hodnocení: ČSFD: 74 %, IMDb 8/10, Rotten Tomatoes: 98 %

 

Hrají: Rose McIver (Olivia Moore), Rahul Kohli (Ravi Chakrabarti), Malcolm Goodwin (Clive Babineaux), Robert Buckley (Major Lilywhite), David Anders (Blaine DeBeers), Robert Knepper (Angus DeBeers), Aly Michalka (Peyton Charles)

 

Olivia Moore je lékařka, která přijme zaměstnání v kanceláři koronera. Není to tak, že by se jednalo o její vysněnou kariéru, ale nemá na vybranou. Její sen o kariéře kardiochirurga se rozplynul v okamžiku, kdy se rozhodla jít na párty, kde ji pokousal zombie. Aby si udržela lidskost, nechá se zaměstnant v márnici, kde má nepřetržitý přístup k mozkům. Brzy zjistí, že s každou porcí růžové pochoutky pojídá i vzpomínky obětí násilných činů. A tak začne spolupracovat s detektivem místního oddělení vražd, aby dosáhla spravedlnosti.

 

Recenze:

iZombie nabízí diametrálně odlišný pohled na oživlé mrtvoly. Nejedná se zde o prázdné lidské schránky, s tlejícím masem a základními pudy. Zdejší zombie jsou převážně racionálně uvažující lidé, kteří se v rámci možností umí ovládat. Tato detektivka s lehkou dávkou kanibalismu si jistě zaslouží vaši pozornost. Přiznávám, že t mou hned po první sérii ztratila, protože přeci jen dávám přednost staré dobré klasice. Ale proti gustu…

Fotografie:

Video:

 

5. Santa Clarita Diet

Zdroj: creepyhake

Datum vydání: 3. února 2017

Země původu: USA

Domovská stanice: Netflix

Průměrná délka epizody: 25 minut

Počet sérií: 2+

Žánr: Komedie / Horor / Zombie

Hodnocení: ČSFD: 73 %, IMDb 7,8/10, Rotten Tomatoes: 75 %

 

Hrají: Drew Barrymore (Sheila Hammond), Timothy Olyphant (Joel Hammond), Liv Hewson (Abby Hammond), Skyler Gisondo (Eric Bemis)

 

Opravdu černá komedie sledující příběh jedné netradiční rodiny bydlící na předměstí Los Angeles. Sheila a Joel jsou realitní makléři a žijí běžným, někdy až nudným životem. To se změní v okamžiku, kdy Sheila zemře a probudí se jako zombie. Na první pohled je vše v pořádku. Z tiché a neprůbojné Sheily se stává sebevědomá žena, která ale ke své spokojenosti potřebuje lidské maso. Od této chvíle se jejich životy obrátí vzhůru nohama. Kromě problému, kde najít vhodnou oběť, musí také přijít na to, co způsobilo její náhlou proměnu.

 

Recenze:

Jedním slovem, pecka! U tohoto seriálu jsem zahodila svůj konzervativní přístup ke vzhledu a chování zombie a nechala se pohltit skvělou atmosférou plnou humoru, který nejednou překročí meze slušnosti a občas zahýbe žaludkem. Drew Barrymore se své role zhostila se ctí a sedne jí jak ušitá.

 

Fotografie:

Video:

 

6. In The Flesh

Zdroj: BBC

Datum vydání: 16. března 2013

Datum ukončení: 8. června 2014

Země původu: Velká Británie

Domovská stanice: BBC Three

Průměrná délka epizody: 90 minut

Počet sérií: 2

Žánr: Horor / Mysteriózní / Drama / Minisérie / Zombie

Hodnocení: ČSFD: 78 %, IMDb 8/10, Rotten Tomatoes: 96 %

Hrají: Luke Newberry (Kieren Walker), David Walmsley (Rick Macey), Emily Bevan (Amy Dyer), Harriet Cains (Jem Walker), Ricky Tomlinson (Ken Burton), Steve Evets (Bill Macy), Kenneth Cranham (Vicar Oddie)

 

Uběhly čtyři roky, co celý svět postihla epidemie, která zapříčinila, že mrtví vstali ze svých hrobů. Lidstvo se s tím dokázalo vypořádat a nyní stojí před další výzvou. Vládě se totiž povedlo přijít na způsob, jak ze zombie opět udělat lidské bytosti a po absolvování nápravného programu je začleňují zpět do společnosti. To se týká i Kierena, který se má navrátit ke své rodině. Musí ale čelit následkům svých činů a nenávisti, kterou lidé k napraveným zombiem cítí.

 

Recenze:

Opět velice neobvyklé pojetí. Přestože zombie smýšlejí a chovají se jako lidé, stačí málo a jsou z nich krvežíznivá monstra. Seriál má v sobě podtext rasové nenávisti a xenofobie. Nečekejte efekty na stejné úrovni jako v The Walking Dead, ale těch pár (celkem 9 epizod) se dá ve zdraví přežít.

 

Fotografie:

Video:

 

Doufám, že vám tento malý přehled pomohl najít si svého nového favorita. V příštím článku se zaměřím na seriálové upíry a vlkodlaky.