Vánoce už se velmi rychle blíží. Říká se, že Vánoční svátky jsou tím nejšťastnějším obdobím v roce. A velkou součástí těchto pár dní je samozřejmě zábava s Vánoční tématikou, přesněji mám na mysli filmy jejichž děj se odehrává během těchto svátečních dní. A tady je malý žebříček filmů, které bych vám já osobně doporučil, pokud hledáte vhodnou podívanou na tuto část roku. 

6. Vánoční skřítek (2003)

Zdroj: New Line Cinema

Příjemná rodinná komedie s Willem Ferrellem v hlavní roli jakožto jeden ze Santových pomocníků. No nezní to jako náramně zábavná podívaná? To proto, že to náramně zábavné podívaná je! Doporučuji svolat celou rodinu, sednout k televizi a podívat se na tento film, protože vám slibuji, že se budete bavit úplně všichni.

5. Santa Claus (1994)

Zdroj: IMDb

Film vypráví příběh muže jménem Scott Calvin (hraje Tim Allen), který je zvláštními okolnostmi donucen k tomu ujmout se role Santy. Uznávám, že to rozhodně není jeden z nejlepších filmů, co jsme kdy viděl, ale i tak vás dokáže příjemně pobavit. A navíc, u tohoto filmu ani tak nejde o zábavu, jako spíš o tu správnou Vánoční atmosféru, která v mnoha novějších filmech bohužel chybí.

4. Láska Nebeská (2003)

Zdroj: Universal pictures

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Láska Nebeská sleduje několik různých příběhů několika různých lidí, které všechny mají společné 2 věci – lásku a Vánoce. A navíc jsou v hlavních rolích samé velmi známé tváře, jako například Andrew Lincoln, Keira Knightley, Liam Neeson, Emma Thompson nebo Colin Firth. Tak na co čekáte? Běžte se na tenhle film podívat!

3. Polární Expres (2004)

Zdroj: portsmouthnh.com

Polární Expres je animovaný film o pár dětech a jejich cestě vlakem, takzvaným polárním expresem, za Santou na severní pól. Je pravda, že to je spíše film pro děti, ale myslím si, že i starší publikum si může jeho sledování užít, obzvláště pokud se na něj bude dívat spolu se značně mladšími sourozenci či vlastními dětmi.

2. Ukradené Vánoce (1993)

Zdroj: Disney

Nejspíš ten nejlepší, nebo aspoň jeden z nejlepších filmů Tima Burtona. Vypráví příběh krále Halloweenského městečka, který objeví Vánoční městečko, a poté se pokusí přivést Vánoce i do svého domova. Možná to nezní jako nějaká dech beroucí podívaná, ale zeptejte se kohokoliv, kdo tenhle film viděl, a nejspíš vám řekne to samé, co teď řeknu já: Je to skvělý film.

1. Sám Doma (1990)

Zdroj: Hughes Entertainment

Myslím si, že jste předpokládali, že dám na první místo tuhle kultovní klasiku s Macaulay Culkinem v hlavní roli. Je to jednoduché, zábavné a má to skvělou Vánoční atmosféru. Co víc si přát od Vánočního filmu? A pokud jste z nějakého důvodu tento film ještě neviděli, tak to okamžitě napravte, protože můžu s jistotou říct, že to stojí za to.

Také stojí za zmínku: Muppets: Vánoční koleda (1992), How the Grinch stole christmas! (1967), Vánoční příběh (1983), Sněhulák Frosty (1969)