Rok 2015 byl přelomovým pro ženy, které zářily na plátnech všech kin světa. A jelikož se blíží sezóna oceňování hereckých výkonů, je známo, že kategorie mužů jsou letos poněkud na štíru, protože letošní rok je momentálně jeden z nejúspěšnějších pro ženské postavy. Od bitvy tvrdých bojovníků ke studentům zasažených rakovinou k inteligentním robotům. Letošní rok jsme viděli škálu rozmanitých zajímavých ženských postav s křivkami, hrály bezvadně a zaslouží si smeknout pár klobouků!

10. Emma Stone – Birdman

birdman-emma-stone-changing-room-xlarge

Mohlo by nám to připadat tak, že se stalo před lety, ale Birdman (nebo Unexpected Virtue Of Ignorance), který byl vypuštěn na světlo světa brzy v lednu ve Velké Británii, má na svědomí jednu z nejlepších ženských postav roku. Je to její zdaleka nejlepší role, která jí vynesla první nominaci pro nejlepší vedlejší postavu!

Hraje vzpurnou dceru titulního Birdmana, Emma jakoby byla totožná s postavou Sam, její charakter je předurčen k tomu, aby nám přiblížil někoho, kdo má obrovské problémy s drogami jako důsledek slávy jejího otce a bohatství. Vrcholnou scénou byl její monolog k Birdmanovi ve kterém ho zesměšňuje za jeho údajné úspěchy (pokus udělat znovu díru do světa jako umělec.) Sam má i něžnější stránku, když se jí dotklo setkání Mikem, alkoholikem, který má problémy s impotencí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz