1. Rooney Mara – Carol

519975192_1280x720

Druhá strana milostného příběhu ve snímku Carol je Therese, která Carol přímo učarovala. Mara letos získala cenu za nejlepší ženský výkon na festivalu v Cannes za tuhle roli. Její postava je totiž opravdu silná. Plachá a nesmělá, pozoruhodná, necítí se ve své kůži, nikdy si není jistá kým by měla být a s kterým proudem jít.

To se odráží v tom, jak Mara nese břemeno téhle postavy, která je vždy zastíněna rámy dveří, rozmazanými okny nebo nahlížející se nenápadně do rohů a chodeb. Mařin neuvěřitelný obličej je ideální k projektování její touhy. Vytřeštěné oči a záškuby nervů na rtech … Na konci filmu dospívá, ale ne moc. Vzdát se své lásky není tak jednoduché jak se zdá. Obléká se jinak než obvykle na poslední setkání s Carol, ale neoblbne nikoho. Pro Carol je to zřejmé z trochu delšího doteku než je obvyklý.

Film je o mladé dívce, která se ocitá v urputném boji o zakázanou lásku, netuší kolik jich v životě ještě potká a že jen zřídka je vaše první láska i tou poslední. Theresa je skvělá postava a díky tomu si vysloužila zlatou příčku!

Máte Vy nějakou oblíbenou herečku o které si myslíte, že tu chybí?
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz