7. Olivia Cooke – Já, Earl a umírající děvče

olivia-cooke

To nejlepší z aktuální úrody Young Adult Cinema, film je jedním z největších překvapení roku. Je sentimentální a nepředvídatelný, ale také požehnaný skutečným vizuálním efektem, něčím co v žánru vzácně chybí a ničím se nepřibližuje filmové estetice. Ve filmu jsou 3 lidi, všichni tři jsou v pořádku, jedineční, mladí. Nejlepší z nich je Rachel, vysokoškolačka, které je diagnostikována rakovina.

Pokud to zní trošku přecitlivěle, tak byste měli vědět, že Rachel je cynická a její diagnóza ji vůbec nevyvedla z míry. Důsledků si vědoma je, ale za žádnou cenu nechce být litována. Zpočátku odmítá přátelství Grega, protože ví, že je nucen a odmítá, aby se stala jeho milostným zájmem, protože si je vědoma toho, že se to od ní očekává. To ona nikdy neudělá a domnívá se, že je to správné.

Samozřejmě když rakovina zesílí a začne ztrácet vlasy stane se zamračeným opakem svého bývalého já. Znovu, ačkoli to má do sentimentu daleko se rozhodne odejít při filmu, který pro ni Greg vyrobil je jak zničující, tak hřejivé. Je to potvrzení, že smrt nemusí být vždy tak tmavá. Ve filmu jí Greg ukazuje kaleidoskop duhové barvy promítaný na velké obrazovce, která Rachel osvětluje když sklouzne do trvalého spánku.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz