Jediná věc, která je snad více vzrušující než vidět superhrdiny na velké obrazovce, je ta vidět superpadouchy. Tyto role jsou mnohdy důležitější, než role hrdinů a někdy je dokonce tak trošku zastíní. Co by to bylo za hrdinu bez svého protivníka? V průběhu filmových adaptací od Marvelu měli někteří z komiksových darebáků tu čest být jejich součástí, ale s nedávným rozšířením filmového vesmíru je načase, aby zahrnuli i ty, na které někteří netrpělivě čekáme! Níže uvádím některé z největších baddies, kterých bychom se mohli dočkat! 

10. MYSTERIO

mysterio_by_professoradagio-d715rbs

Jeden z dalších remaků Spider-Mana znamenal pro některé nutnost vidět většího záporáka, než jsme doposud viděli. Mysterio je jeden z více mystických nepřátel v Marvel vesmíru, což je pro některé mimořádně zajímavé. Hlavně potom v dějových linkách v případných adaptacích.

Quentin Beck přešel na dráhu zločinu až po jeho pracovní kariéře kaskadéra. Napadlo ho totiž, že by se mohl proslavit porážkou superhrdiny a do jeho plánů se mu skvělé hodil právě Spider-Man. Vytvořil si tedy alterego jménem Mysterio. Sice nemá žádnou nadlidskou sílu, ale vyzná se dobře v iluzích a zvláštních efektech a právě ty používá jako svou zbraň. Aby ho nezasáhly vlastní omamné látky, nosí helmu jako skleněné akvárium.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz