Podzimní filmové festivaly fungují jako předskokani zimní sezóně plné slavnostních udílení cen. I přesto, že se spekuluje o zrušení Oscarů či cen BAFTA kvůli nedostatku materiálu a bezpečnostním opatřením, zářijový festival La Biennale v Benátkách představuje několik vhodných kandidátů.

Pieces of a Woman (Konrél Mundruczó)

Snímek o emocionální cestě ženy, která přišla při porodu o své dítě, láká na zvučná jména herců. Hlavních rolí se ujali Vanessa Kirby, Shia LeBoeuf a Benny Safdie, který loni s bratrem natočil snímek Drahokam (Uncut Gems, 2019). Jako výkonný producent spolupracoval na filmu i Martin Scorsese.

FOTO: La Biennale

Nomadland (Chloé Zhao)

Po úspěšném snímku Jezdec (2017) se Chloé Zhao vrací s filmem Nomadland. V roli ženy, která při hospodářské krizi přišla o práci, se objeví Frances McDormand a vezme nás na neobvyklé nomádské dobrodružství po americkém Západě.

FOTO: La Biennale

The Human Voice (Pedro Almodóvar)

Anglický debut španělského režiséra Pedra Almodóvara, který má na svém kontě filmy jako Vše o mé matce (1999) nebo Bolest a sláva (2019). Snímek čerpá z předlohy od Jeana Cocteau a byl natočen v rekordním čase v době karantény. Postava Tildy Swinton čeká na telefonát od svého milence, ten však nepřichází.

FOTO: La Biennale

Mainstream (Gia Coppola)

Člen z klanu Coppolů opět zavítal na ostrov Lido. Tentokrát Gia Coppola představí snímek Mainstream v kategorii Orizzonti. S ní přijede i Maya Hawke, dcera Ethana Hawke a Umy Thurman, nebo Andrew Garfield. Příběh se zaměřuje na sílu rychle měnícího se internetového světa.

FOTO: La Biennale

Lacci (Daniele Luchetti)

První italský snímek, který byl promítán na slavnostním zahájení, po více než dekádě. Velká pozornost směřuje i na Lacci režiséra Luchettiho, který do snímku obsadil například Albu Rohwacher nebo Silvia Orlanda (Mladý papež).

FOTO: Gianni Fiorito

The World to Come (Mona Fastvold)

Příběh, jak se do sebe zamilovaly dvě ženy farmářů v 19. století, přivede na plátno Mona Fastvold s Katherine Waterston, Vanessou Kirby, Casey Affleckem a Christopher Abbottem.

FOTO: La Biennale

The Disciple (Chaitanya Tamhane)

Teprve druhý celovečerní snímek indického režiséra slibuje kvalitu nejen díky jménu Alfonso Cuaróna, který je s filmem spojován jako výkonný producent. Tamhane se mezi nadějné režiséry dostal svým debutem Soud z roku 2014.

FOTO: Zoo Entertainment

Slavnostní ukončení a předání cen, včetně Zlatého lva, kterého si v minulém roce odvezl Joker, proběhne v sobotu 12. září od 19 hodin.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Karolína Hájková
Redaktorka se zájmem o světovou kinematografii a filmové festivaly.