Nadcházející rok bude balzámem pro duši všech seriálových fajnšmekrů. Rok 2022 přinese seriálové prequely, restarty, spin-offy, minisérie, ale i spoustu osvěžujících novinek od HBO, Netflixu, AMC, Apple TV či Disney+. Přinášíme vám seznam toho nejlepšího, na co se oko televizního diváka může těšit. 

Rod draka (House of the Dragon) – HBO

Rod draka je připravovaný prequel seriálu Hra o trůny. Stanice HBO jeho produkci objednala v říjnu 2019. Rod draka se bude ve velké míře zabývat předky Daenerys Targaryen a odehrávat se bude přibližně o 200 let dříve než Hra o trůny. Soustředit se bude na začátek konce kdysi všemocné dynastie, která ovládala Sedm království Západozemí.

V prequelové sérii bude dynastie Targaryenů na absolutním vrcholu své moci a pod svým vlivem bude mít více než 15 draků. Většina skutečných i smyšlených říší se na svém vrcholu také řítí vstříc strmému pádu. V případě Targaryenů začne jejich pád téměř 193 let před událostmi Hry o trůny, když král Viserys Targaryen poruší staletou tradici a jmenuje svou dceru Rhaenyru dědičkou Železného trůnu. Když však Viserys později zplodí syna, dvůr je šokován, když si Rhaenyra ponechá status jeho dědičky, a semínka rozkolu zasévají rozpory napříč královstvím.


Pán prstenů (The Lord of the Rings) – Amazon

Příští rok v září, téměř pět let poté, co Amazon poprvé získal globální práva na Tolkienovu fantasy sérii v hodnotě více než 250 milionů dolarů, bude mít premiéru seriálový Pán prstenů. První sezóna fantasy dramatu od showrunnerů J. D. Payna a Patricka McKaye (Star Trek 4) přišla na zhruba 465 milionů dolarů, což je na televizní poměry neuvěřitelná částka, která navíc ani neobsahuje pozdější náklady na marketing a propagaci. Tvrdit tedy, že očekávání od prvního televizního seriálu za miliardu dolarů jsou vysoká, je slabé slovo.

Pán prstenů od Amazonu se odehrává ve Druhém věku Středozemě, tisíce let před událostmi v Hobitovi a Pánovi prstenů, a sleduje desítky zajímavých postav, které čelí znovuzrození zla ve Středozemi. Mezi 39členné herecké obsazení patří například Nazanin Boniadi, Joseph Mawle, Cynthia Addai-Robinson a Augustus Prew. Premiéra první osmidílné sezóny je na Prime Video plánována na 2. září 2022. Druhá sezóna byla oficiálně objednána již v listopadu 2019. Společnost Amazon v srpnu 2021 oznámila, že natáčení dalších sezón bude probíhat ve Spojeném království. Níže je fanouškovský trailer, na ten oficiální si musíme ještě počkat.


Zaklínač: Pokrevní pouto (The Witcher: Blood Origin) – Netflix

V červenci 2020 bylo oznámeno, že Netflix dal zelenou šestidílné minisérii Blood Origin, prequelu k televizní adaptaci románů Andrzeje Sapkowského. Natáčení seriálu začalo v srpnu 2020 ve Velké Británii a v listopadu 2021 přešlo do postprodukce.

Děj seriálu Zaklínač: Pokrevní pouto se odehrává 1200 let před událostmi prvních dvou sérií Zaklínače od Netflixu a popisuje vznik prvního Zaklínače a události vedoucí ke „konjunkci sfér“. Bude také zkoumat starobylou elfskou civilizaci před jejím zánikem.

The Last of Us – HBO

The Last of Us je připravovaný americký postapokalyptický televizní seriál, který bude vysílat stanice HBO. Seriál vychází ze stejnojmenné videohry z roku 2013, kterou vyvinula společnost Naughty Dog, a bude sledovat Joela (Pedro Pascal), pašeráka, který má za úkol doprovázet dospívající Ellie (Bella Ramsey) napříč postapokalyptickými Spojenými státy. 

Seriál, který patří k největším televizním produkcím v kanadské historii, se začal natáčet v červenci 2021 v Calgary. Jedná se o první seriál HBO, který vznikl na motivy videohry, a je společnou produkcí společností Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Naughty Dog, The Mighty Mint a Word Games. První sezóna se bude skládat z deseti epizod, jejichž autory jsou Craig Mazin a Neil Druckmann, přičemž druhý jmenovaný slavnou videohru napsal a také režíroval. 

Obi-Wan Kenobi – Disney+

Děj seriálu Obi-Wan Kenobi od Disney+ se odehrává deset let po událostech filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů (2005) a jeho autorem je Joby Harold a režisérkou Deborah Chow. Ewan McGregor je výkonným producentem a zároveň hraje hlavní roli. V hlavní roli se objeví také Hayden Christensen, který si zopakuje svou roli Dartha Vadera.

Projekt vznikl původně jako spin-off film, ale po komerčním neúspěchu filmu Solo: A Star Wars Story (2018) jej přepracovali na šestidílný seriál. V srpnu 2019 byla potvrzena účast McGregora v hlavní roli a o měsíc později byl Chow najat jako režisér. Produkce měla začít v červenci 2020, ale v lednu 2020 byl seriál odložen na neurčito, protože Lucasfilm nebyl spokojen se scénářem. V dubnu 2020 byl najat Harold, aby seriál přepsal. Natáčení začalo v květnu 2021. Níže je fanouškovský trailer, na ten oficiální si musíme ještě počkat.

Secret Invasion – Disney+

Seriál Secret Invasion je založený na stejnojmenném crossoveru komiksů Marvel. Navazuje na filmy Captain Marvel (2019) a Spider-Man: Daleko od domova (2019). Jedná se o dvacátý první televizní seriál v rámci Marvel Cinematic Universe a patří do tzv. čtvrté fáze. 

Nick Fury (Samuel L. Jackson) a Talos (Ben Mendelsohn) se pokusí zastavit Skrully, kteří pronikli do nejvyšších sfér Marvel vesmíru. Na scénu se vrátí také Cobie Smulders jako Maria Hill a hvězdné obsazení doplní Emilia Clarke či Killian Scott.

The Sandman – Netflix

Fantasy seriál The Sandman byl natočen podle komiksu Neila Gaimana z let 1989-1996, který vydalo nakladatelství DC Comics. Stejně jako komiks vypráví The Sandman příběh Snu, jednoho z hlavních Sandmanů. V hlavních rolích se představí Tom Sturridge jako Sen a ve vedlejších Gwendoline Christie, Vivienne Acheampong, Boyd Holbrook, Charles Dance, Asim Chaudhry a Sanjeev Bhaskar.

První snahy o filmovou adaptaci Sandmana začaly již v roce 1991. Netflix podepsal smlouvu o produkci seriálu s Warner Bros. v červnu 2019 a natáčení trvalo od října 2020 do srpna 2021. Děj začíná v roce 1916, kdy je Morfeus, král snů a jeden ze sedmi Nekonečných, zajat při okultním rituálu. Poté, co je 105 let držen v zajetí, se mu podaří uprchnout a vydá se obnovit pořádek ve svém království.

Halo – Paramount+

Seriál Halo se bude odehrávat ve 26. století a bude vyprávět události během konfliktu mezi lidstvem a mimozemskou hrozbou známou jako Covenant. V Halo se budou prolínat hluboce prokreslené osobní příběhy s akcí, dobrodružstvím a detailně promyšlenou vizí budoucnosti. Seriál vychází ze stejnojmenné videoherní série.

Interview s upírem (Interview With The Vampire) – AMC

V květnu 2020 bylo oznámeno, že stanice AMC získala práva na literární série The Vampire Chronicles a Lives of the Mayfair Witches pro vývoj filmových a televizních projektů. V červnu 2021 bylo oznámeno, že si AMC objednala produkci osmi dílů první série Interview s upírem. V roli Lestata se představí Sam Reid, v roli Louise Jacob Anderson a Bailey Bass se představí v roli Claudie.

How I Met Your Father – Hulu

V blízké budoucnosti vypráví Sophie (Hilary Duff) svému synovi příběh o tom, jak se seznámila s jeho otcem, příběh, který diváky katapultuje zpět do roku 2022, kdy Sophie a její úzká skupina přátel právě zjišťují, kdo jsou, co chtějí od života a jak se zamilovat v době seznamovacích aplikací a neomezených možností. Jak jsem poznala vašeho otce má na Hulu premiéru již 18. ledna 2022. Jedná se o volné pokračování seriálu Jak jsem poznal vaši matku (How I Met Your Mother).

Peacemaker – HBO

John Cena si v osmidílném seriálu stanice HBO, který napsal a téměř výhradně režíroval James Gunn, zopakuje roli Christophera „Peacemakera“ Markse. Seriál se odehrává před a po událostech filmu Sebevražedný oddíl (2021) a zkoumá původ Peacemakera a jeho následných misí.

Vikings: Valhalla – Netflix

Děj se odehrává 100 let po původních Vikinzích a divákům nastíní konec vikingského věku, kdy se Anglie postaví proti nim. Seriál bude vyprávět příběhy některých z nejznámějších Seveřanů v historii jako jsou Erikson, Freydís Eiríksdóttir, Harald Hardrada a normanský král Vilém Dobyvatel, potomek Vikingů. Na Netflixu bude mít seriál premiéru již 25. února.

Za zmínku také stojí historické drama The Gilded Age od HBO, krimi série The Afterparty od Apple TV, dramatická minisérie Pam & Tommy od Hulu, Ms. Marvel od Disney+ a mnoho dalších.

S novou řadou se vrátí například Sexuální výchova, Stranger things, The Umbrella Academy, Zámek a klíč, Peaky Blinders, Cobra Kai, Better Call Saul, Fargo, The Boys, Cizinka, Loki, Mandalorian, Příběh služebnice, Koruna, Ozark, American Horror Story, Good Omens, Bridgertonovi, The Orville, Titans, This Is Us, Nadace, Jednotky vesmírného nasazení, Vychováni vlky či Zaklínač.

Bude toho opravdu hodně, na co se těšíte nejvíce a k čemu jste skeptičtí?

[Total_Soft_Poll id=“4″]

Zdroje: Ranker, Forbes, Hollywood reporter

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR